Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Katarzyna Gacek – pisarka i autorką scenariusza filmu „W jak Morderstwo” odwiedzi Terespol (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 25 lipca 2021
, godz. 00:00
Już dziś zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Stachowicz-Gacek! Pisarka i autorka scenariuszy, najnowsza ekranizacja na podstawie scenariusza Stachowicz-Gacek właśnie wyświetlany jest na ekranach kin - to film "W jak Morderstwo". Katarzyną Stachowicz-Gacek 25 lipca odwiedzi Terespol. Będzie gościem Miejskiego Ośrodka Kultury. Już dziś zapraszamy na to spotkanie i czekamy na bliższe szczegóły wizyty w Terespolu.

Spokojną Podkową Leśną wstrząsa morderstwo. Ciało ofiary, młodej kobiety, znajduje Magda (Anna Smołowik), gospodyni domowa i nałogowa czytelniczka kryminałów. Policyjne śledztwo prowadzi komisarz Jacek Sikora (Paweł Domagała). Niestety, brak mu zmysłu rasowego detektywa – ten ma Magda. Kiedy okazuje się, że ofiara miała na szyi wisiorek w kształcie litery „W”, należący do dawno zaginionej przyjaciółki Magdy, kobieta postanawia wyjaśnić tę sprawę na własną rękę. A to oznacza nieustanne wtrącanie się w pracę nieporadnego komisarza. Podejrzanych jest mnóstwo, poszlak niewiele. Tropy prowadzą do najbardziej szanowanych mieszkańców Podkowy, a nawet szejka Kataru… Czy Magdzie i Sikorze uda się dojść do prawdy i rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa?

Intrygujące, zabawne i doskonale zagrane. „W jak morderstwo” już niedługo w kinach!
Więcej: https://next-film.pl/film/w-jak-morderstwo/

Katarzyna Gacek – pisarka i autorka scenariuszy. Z wykształcenia psycholog. Opublikowała sześć książek w duecie z Agnieszką Szczepańską – trzy kryminały: bestsellerowy „Zabójczy spadek uczuć” (2008), „Zielony trabant” (2008), „Dogrywka” (2009), oraz trylogię na podstawie serialu „Przeznaczenie”: „Mag i diabeł”, „Wisielec i księżyc”, „Moc i cesarzowa”. W zbiorze „Mogliby w końcu kogoś zabić” (2010), zawierającym opowiadania najpoczytniejszych polskich autorów kryminalnych, pojawiło się jej opowiadanie indywidualne.

W wydawnictwie „Oficynka” wydała w 2018 roku swój pierwszy kryminał „W jak morderstwo”. Jego druga część „Zemsta ze skutkiem śmiertelnym” ukazała się jesienią 2020. Część trzecia, „Śmierć na Zanzibarze”, pojawi się w księgarniach w sierpniu 2021.

Katarzyna Gacek jest również autorką scenariuszy do seriali: „Anna Maria Wesołowska” (TVN), „Przeznaczenie” (Polsat, 2010) oraz „Unia serc” dla TVP 3 Info (2011).

Współautorka (z Magdalena Nieć, Adam Wojtyszko) scenariusza filmu dla młodych widzów „Za niebieskimi drzwiami” według powieści Marcina Szczygielskiego pod tym samym tytułem. Film spotkał się z fantastycznym przyjęciem krytyków oraz pobił rekord frekwencji, stając się najchętniej oglądanym polskim filmem dla dzieci i młodzieży.

Latem 2021 na ekrany wejdzie kolejny obraz dla młodych widzów, którego jest współscenarzystką, czyli „Czarny młyn”.
Razem z podróżnikiem Markiem Kamińskim napisała przygodową książkę dla dzieci „Marek i czaszka jaguara”, która ukazała się nakładem wydawnictwa ZNAK EMOTIKON we wrześniu 2017 r.

Jest autorką poczytnej serii dla dzieci „Supercepcja” (również Znak Emotikon), której bohaterowie obdarzeni zostali super zmysłami. Do tej pory na rynku pojawiło się pięć tomów, w lipcu 2021 ukaże się szósty, ostatni.

W czerwcu na ekrany kin weszła komedia kryminalna „W jak morderstwo” na podstawie książki Gacek, którego jest również współscenarzystką.

Mieszka pod Warszawą, ma troje dzieci, pięć kotów i dwa psy.

materiał: MOK Terespol
tekst i zdjęcia: Anna Kosowska-Czubaj
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama