Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Międzyrzec Podlaski: Certyfikaty wręczone – profesjonaliści ze Szkół Ekonomicznych zdobywają europejskie rynki pracy

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim uroczyście wręczył dziś ponad pięćdziesięciu swoim uczniom Europejskie Certyfikaty. To zakończenie kolejnego projektu realizowanego w szkole w ramach Erasmus +. Beneficjentem podsumowanego projektu był międzyrzecki "ekonom" i Narodowa Agencja Rozwoju. Podnoszenie kwalifikacji zawodowych to był główny cel projektu. Niebawem film a w nim rozmowy z uczniami.

Robert Matejek, dyrektor Zespół Szkół Ekonomicznych: – Usiadłem do pisania tego projektu w dwa tysiące dziewiętnastym roku. Dokumentację szkoła złożyła w roku kolejnym. Udało się. Wygraliśmy ten konkurs. Na konto szkoły trafiło dziewięćdziesiąt siedem tysięcy euro. Pozwoliło nam to wysłać naszą młodzież na dwa turnusy. Pierwsi pojechali technicy organizacji reklamy z garstką programistów. Druga grupa to informatycy. Świetnie układa się nam współpraca z grecką organizacją Golden Sun. W tym miejscu chcę gorąco podziękować. Świetna firma ze świetną organizacją. Korzystająca z wyjazdu grupa ponad pięćdziesięciu uczniów i czwórka opiekunów była pod znakomitą opieką i logistyką.

Uczniowie Marii Dąbrowskiej zakwaterowani zostali w hotelu nad Morzem Egejskim i stamtąd wyruszali zarówno na zajęcia praktyczne u partnerów projektu jak i na świetny wypoczynek w czasie wolnym.

Certyfikaty wręczone uczniom to praktyczna rzecz, ważny dokument, który pozostaje już w rękach ich właścicieli. Zaświadczają one odbycie praktyki międzynarodowej w firmach zewnętrznych a sporządzone zostały w języku angielskim. Predysponują one uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych do podejmowania pracy za granicą.

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama