Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Grabanów: Popołudnie z Kulturą w świetlicy po remoncie (galeria)

Za nami przedostatnie wydarzenie w ramach imprezy organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej. Mowa o cyklu kulturalnym skierowanym do mieszkańców gminy Biała Podlaska pod nazwą "Popołudnie z Kulturą". Organizowane wydarzenia - właśnie prezentujemy relację z Grabanowa - podsumowują projekt związany z funduszami z Unii Europejskiej a skierowanymi w na modernizację, remonty, wyposażenie, przebudowę i dostosowanie - różne zakresy prac - ośmiu świetlic na terenie Gminy Biała Podlaska.

W Grabanowie świetlicę powitano koncertem zespołu Wrzos z Woskrzenic. O gościnę zadbał sołtys Marcin Kredens. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Grabanowskie Pokolenie na Obcasach” zadbały o atrakcje dodatkowe, cześć artystyczną najmłodszych w tym piosenki w wykonaniu Anny Jaszczuk, Gabrieli Leonarcik, Leny Kowalczuk i Mai Pasieka. Oklaski publiczności wywołał pokaz tańca grup najmłodszych dzieci z Grupy Tanecznej „Iskierki” działających przy Klubie Kultury Eureka Bialskiego Centrum Kultury w Białej Podlaskiej pod kierunkiem Sylwii Dąbrowskiej.

Umiejętnościami literackimi i satyrycznymi popisała się Jadwiga Zajączkowska z Koła Gospodyń z Grabanowa, panie gospodynie dodatkowo wyplatały wieńce z letnich kwiatów i ziół z wszystkimi chętnymi chcącymi nauczyć się tej karkołomnej sztuki. Wśród gości oficjalnych a jednocześnie jako organizatorzy wydarzeń obecni byli: Konrad Gąsiorowski z Urzędu Gminy w Białej Podlaskiej i Agnieszka Borodijuk dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej. Instruktorki z gminnej kultury przy współpracy Stowarzyszenia AD Astra ze Sławacinka Starego oprócz warsztatów filcowania przygotowali gry i zabawy integracyjne dla najmłodszych w formie mini olimpiady.

W naszym filmie, który powstaje a będzie relacją ze wszystkich zaplanowanych spotkań w ramach Popołudnia z kulturą rozmowa z Konradem Gąsiorowskim z Urzędu Gminy Biała Podlaska, odpowiedzialnym za pozyskiwanie funduszy zewnętrznych i podsumowującym projekt modernizacji świetlic na terenie gminy, projekt wart około jednego miliona złotych. Oprócz modernizacji świetlic, dzięki projektowi, stowarzyszenia będące partnerami wydarzeń związanych z Popołudniem z kulturą a mającymi na celu uroczyste zakończenie prac i oddanie świetlic w użytkowanie lokalnych społeczności, stowarzyszenia partnerzy, otrzymają dwa rzutniki i urządzenie do produkcji popcornu.

Najbliższe a zarazem ostatnie spotkanie w ramach “Popołudnia z Kulturą” czeka nas 30 czerwca w Cełujkach. Zapraszamy do świetlicy wiejskiej w tej miejscowości o godzinie 18:00.

“Popołudnie z Kulturą” tym razem w świetlicy w Grabanowie – koncert Zespołu Wrzos (fragment) – zapis live na profilu Facebook Radio Biper
https://www.facebook.com/radiobiper/posts/1993206830842437

“Popołudnie z Kulturą” tym razem w świetlicy w Grabanowie – Iskierki z KK Eureka BCK w tańcu z kapeluszami – zapis live na profilu Facebook Radio Biper
https://www.facebook.com/radiobiper/posts/1993218764174577

Relacja z Sycyny: Popołudnie z Kulturą w świetlicy po remoncie (galeria) <<==>>LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia: Małgorzata Mieńko
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama