Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Łomazy: Nowy dywanik asfaltowy na trasie Dubów – Wola Dubowska

Zarząd Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej przystąpił do realizacji kolejnej inwestycji drogowej na terenie Gminy Łomazy. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów s.a. prowadzi prace na ponad kilometrowym odcinku drogi powiatowej nr 1110L Wola Dobowska - Michałówka.

Wartość wykonywanych prac to prawie 422 tysiące złotych. W tym udział Gminy Łomazy (50%) 211 tysięcy złotych. Termin wykonania zadania to 5 września 2021 roku. Prace idą sprawnie i szybko, termin realizacji zostanie osiągnięty znacznie wcześniej, prawdopodobnie przełom czerwca i lipca.

Drogowcy wzmocnią istniejącą konstrukcję nawierzchni w technologii mas bitumicznych. Droga po remoncie uzyska szerokość 5 i pół metra. Podczas prac wykonuje się korektę profilu podłużnego w celu odwodnienia jezdni. W zakresie prowadzonych prac również regulacja poboczy na średniej szerokości półtora metra z zagęszczeniem i obsianiem trawą. Nowy dywanik asfaltowy pojawi się na odcinku drogi od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 812 w kierunku na Wolę Dubowską na łącznej długości 1040 metrów.

materiał: Radio Biper Łomazy
tekst: Leszek Niedaleki / Artur Rogulski Zarząd Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama