Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Łomazy: Wojewoda odwołał obostrzenia w Korczówce ale ptasia grypa wciąż groźna (galeria)

Niepokojące dla rolników i hodowców informacje pojawiły się pod koniec maja br. W Gminie Łomazy wykryto pierwsze ognisko ptasiej grypy. Na szczęście, odpukać, do tej pory nie pojawiły się kolejne zgłoszenia. W maju łomaski samorząd otrzymał zawiadomienie Powiatowego Lekarza Weterynarii o ognisku ptasiej grypy w Korczówce. Chorobę stwierdzono w niedzielę 23 maja. W dniu 26 czerwca Wojewoda Lubelski odwołał ogłoszone na miesiąc obostrzenia fitosanitarne.

Objawy kliniczne i padnięcia stwierdzono u gęsi rzeźnych. W gospodarstwie utrzymywanych było ok. 1200 gęsi. Podjęte działania polegały na położeniu na drogach dojazdowych mat z płynem dezynfekującym oraz tablic informacyjnych. Ptaki w gospodarstwie w którym stwierdzono ptasią grypę zostały wybite i zutylizowane zgodnie z zasadami postępowania w tego typu sytuacjach kryzysowych. Jednocześnie szczegółowe zakazy i nakazy wydał w rozporządzeniu wojewoda lubelski.

Wczoraj, 25 czerwca 2021 roku do Urzędu Gminy w Łomazach dotarła informacja z Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie o zdjęciu przez Wojewodę Lubelskiego obowiązujących po wykryciu w Korczówce obostrzeń sanitarnych.

materiał: Radio Biper Łomazy
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama