Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Rudniki: Jeszcze raz o Gminnym Dniu Dziecka! (galeria)

W dniu 5 czerwca odbył się Gminny Dzień Dziecka na Sportowo „Rodzina Sportem Silna” w Rudnikach. Organizatorami uroczystości byli: Gmina Międzyrzec Podlaski, Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim, Stowarzyszenie Moja Gmina. Wydarzenie sportowe dla dzieci odbyło się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztofa Adamowicza.

Gminny Dzień Dziecka rozpoczęła Monika Swórska – Dyrektor PSP w Rudnikach oraz Sylwia Hubica – Dyrektor GOK w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim, które przywitały zgromadzonych gości – Wójta Gminy Krzysztofa Adamowicza, radnych Jarosława Czapskiego, Edwarda Koprona i Piotra Siłaczuka, Zastępcę Wójta Gminy Michała Teofilskiego, a także dzieci wraz z rodzicami, omówiły pokrótce zasady dziecięcej zabawy oraz atrakcje do dyspozycji najmłodszych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a moc atrakcji zapewnili nie tylko organizatorzy, ale także nieocenieni partnerzy wydarzenia: I Warszawska Brygada Pancerna z Wesołej przygotowała wystawę broni, można było sprawdzić jak działa wykrywacz metalu, noktowizor oraz przejechać się po lesie wojskową terenówką. Bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim przebrane za smerfy czytały dzieciom bajki, rozwiązywały zagadki i zachęcały do kolorowania obrazków. Ochotnicza Straż Pożarna „Stołpno” zapraszała do sprawdzenia co dzieje się z pasażerem podczas wypadku w symulatorze dachowania, przyjechali także swoim quadem i nowozakupioną karetką do ratownictwa wodnego. Centrum Aktywności Lokalnej udostępniło nam boisko do gry w piłkę nożną 1×1 oraz tarcze do spróbowania swoich sił w strzelaniu z łuku. Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Międzyrzecu Podlaskim przygotowała tor z przeszkodami (bieg przez tunel, skok przez płotek, hydronetki), a w namiocie GOK w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim odbywało się malowanie włosów, kolorowe warkoczyki, malowanie twarzy oraz skręcanie balonów dla najmłodszych. Wielką atrakcją były również dmuchańce, które cały czas były oblegane przez milusińskich. Stowarzyszenie Moja Gmina udostępniło bumper balls – dmuchane kule, w których w wyznaczonym miejscu można było w parach odbijać się o siebie i rywalizować bez szkód na ciele.

Dla najszybszych dzieci, które jako pierwsze zdobyły zaliczenie wszystkich przygotowanych atrakcji (nie wliczając dmuchanych zamków) GOK wraz ze Stowarzyszeniem ufundował wspólnie 29 nagród rzeczowych oraz dyplomy, które wręczał Zastępca Wójta Gminy Międzyrzec Podlaski Michał Teofilski.

W wydarzeniu wzięło udział około 350 dzieci, a wstęp był otwarty dla każdego. Wydarzenie nie przebiegłoby tak sprawnie gdyby nie ogromne wsparcie Dyrekcji i pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej im. Karola Krysińskiego w Rudnikach, którym serdecznie dziękujemy za udostępnienie i przygotowanie terenu boiska i terenu wokół szkoły, pomoc przy oznakowaniu placu, użyczenie nagłośnienia oraz wsparcie podczas przeprowadzania konkurencji sportowych.

Autorskie materiały Radio Biper dotyczące wydarzenia – więcej zdjęć!
Rudniki: Gminny Dzień Dziecka na sportowo (galeria) <<==>> LINK

 

materiał: Urząd Gminy Międzyrzec Podlaski
tekst: : GOK Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: UG Międzyrzec Podlaski
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama