Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Leśna Podlaska: XXVI Podlaski Festiwal Pieśni Maryjnej (galeria)

W sobotę 22 maja w Sanktuarium Maryjnym w Leśnej Podlaskiej odbył się XXVI Podlaski Festiwal Pieśni Maryjnej. Rokrocznie celem wydarzenia jest prezentacja znanych i nowych pieśni liturgicznych i pielgrzymkowych poświęconych Matce Bożej. Niebawem film Biper TV z wydarzenia. W trakcie festiwalu przesłuchano kilkudziesięciu wykonawców.

W Jury zasiadała Urszula Pietruczuk, Ireneusz Parafiniuk i Janusz Maleńczuk. Wśród gości przeglądu m.in. przeor Zakonu Ojców Paulinów w Leśnej Podlaskiej Justyn Duszczyk, wójt Paweł Kazimierski, radny powiatowy Marian Tomkowicz, przewodnicząca Rady Gminy Leśna Podlaska Ewa Kulińska i wieloletnia dyrektor GOK Leśna Podlaska, prowadząca przeglądy przez ćwierćwiecze Aleksandra Melaniuk. Tegoroczny Przegląd Pieśni Maryjnej w Leśnej Podlaskiej poprowadziła podczas otwarcia Agnieszka Szmurło dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Szersza relacja plus rozmowy i pierwsze prezentacje w naszym filmie!

W minioną sobotę, 22 maja 2021r. w Sanktuarium Maryjnym w Leśnej Podlaskiej odbył się XXVI Podlaski Festiwal Pieśni Maryjnej zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Leśnej Podlaskiej, Wójta Gminy Leśna Podlaska, Sanktuarium Maryjne w Leśnej Podlaskiej oraz Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.

Festiwal to piękne przeżycie artystyczne i ważne wydarzenie religijne, które stanowi stały element oferty kulturalnej naszej Gminy. Jest wiele festiwali, gdzie zespoły mogą ze sobą rywalizować. Ten festiwal jest jednak szczególny z pewnością przez aspekt religijny, który mu przyświeca. Szczególnie w tym roku podkreślamy rolę samego uczestnictwa – a to z racji znanej każdemu sytuacji pandemicznej. W roku poprzednim ze względu zaostrzonych rygorów sanitarnych festiwal się nie odbył, natomiast w tym roku cieszyliśmy się ze wspólnego spotkania z uczestnikami.

W tegorocznej edycji festiwalu wystąpiło 13 zespołów, 2 chóry oraz 16 solistów. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców nastąpiło wręczenie nagród. Laureatami tegorocznej edycji Festiwalu zostali: Nagrodę GRAND PRIX tegorocznego Festiwalu otrzymał Chór „W Dubicy”. W kategorii soliści pierwszą nagrodę otrzymał Bartłomiej Juszkiewicz z GCK w Konstantynowie. Drugie miejsce zajął Aleksander Szymański, trzecie miejsce przyznano Małgorzacie Piszcz. Wyróżnienia otrzymały Paulina Kamińska oraz Joanna Kamola. W kategorii, zespoły pierwsze miejsce wyśpiewał zespół „MELIZMAT” z GCK w Konstantynowie. Drugie miejsce zajęła parafialna schola dziecięco-młodzieżowa z Leśnej Podlaskiej. Na trzecim miejscu uplasował się zespół śpiewaczy „LEŚNIANKI” z Gminnego Ośrodka Kultury w Leśnej Podlaskiej. Wyróżnienia otrzymały trzy zespoły: „ISKRY DUCHA” z Siedlec, Grupa Rekonstrukcji Partyzanckiej z Malowej Góry oraz zespół „FIDEI” z Jabłonia. Przyznano również nagrodę Wójta Gminy dla zespołu „Niezapominajki” z Przedszkola Samorządowego w Leśnej Podlaskiej. Natomiast w kategorii chóry, pierwsze miejsce otrzymał Chór Parafialny z Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostrowie Lubelskim.

 

materiał: Radio Biper Leśna Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama