Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Polonez 2021 – prezentacja tańców narodowych! (film) (galeria)

Niebawem nasz film - relacja! Dziś kilka słów i fotorelacja z podsumowania IV/V Prezentacji w Tańcach Narodowych w Szkole Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej. Prezentacje odbyły się w formie zdalnej, natomiast dziś, w hali sportowej szkoły przy Sidorskiej miało miejsce z udziałem prezydenta Michała Litwiniuka i jury bialskich prezentacji, podsumowanie wydarzenia. Warto dodać, że honorowy patronat nad prezentacjami objął właśnie Prezydent Miasta Biała Podlaska oraz Lubelska Kurator Oświaty - Teresa Misiuk.

film: Polonez 2021. Podsumowanie V Prezentacji Tańców Narodowych w bialskiej SP5

 

Wydarzenie w całości poprowadziła Violetta Chmielewska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi. Na zaproszonych gości czekały już statuetki i dyplomy. Szkolna kuchnia przygotowała słodkie niespodzianki w postaci racuchów. Wielki finał V Prezentacji w Tańcach Narodowych można było zacząć.

Celem Prezentacji jest popularyzacja tańców narodowych oraz promocja postaw patriotycznych. To również realizacja głównych kierunków oświatowych państwa. Ponadto, uwrażliwianie uczestników Prezentacji jak też i obserwatorów na: dbanie o tradycje narodowe i regionalne, poczucie własnej wartości, poznawanie różnorodnych form tanecznych. Stworzenie warunków do wyzwolenia aktywności ruchowej dzieci, młodzieży a także dorosłych. Kształtowanie pozytywnych relacji międzypokoleniowych. Przybliżenie postaci polskich kompozytorów w tworzeniu kultury polskiej. Poprawa społecznego i emocjonalnego funkcjonowania dzieci i młodzieży, poprzez pogłębianie kontaktów z rówieśnikami, rozwijanie inwencji twórczej i kreatywności, prezentację własnej twórczości, rozwijanie zainteresowań.

15 maja 2021 r. odbyła się premiera filmu na YT a w nim prezentacja zrealizowanych w trybie zdalnym prezentacja tańców narodowych łącznie przez jedenaście zgłoszonych do przeglądu grup.
Link do kanału : „POLONEZ 2021″ – PREZENTACJE W TAŃCACH NARODOWYCH – YouTube, oraz na stronie www.szp5.pl Film można nadal, w każdej chwili zobaczyć. W Prezentacjach wzięło udział 184 dzieci z bialskich przedszkoli oraz jeden zespół starszy z II klasy Społecznej Szkoły Podstawowej im H. Sienkiewicza w Białej Podlaskiej.

Występy grup, tak jak zapisano w regulaminie Prezentacji oceniała Komisja sędziowska w składzie: sędzia główny Rafał Izbicki dyrektor Muzeum Południowego Podlasia
i kierownik artystyczny Zespołu Tańca Ludowego „BIAWENA”, Magdalena Osmulska– instruktor i choreograf Zespołu Tańca Ludowego „PODLASIACY” z BCK oraz Katia Smerachanskaya instruktor tańca nowoczesnego w Klubie Tańca BoogeTown.

Zadaniem sędziów było pokazać jak ważnego zadania podjęli się młodzi tancerze wraz z opiekunami. Jak mogą z tego czerpać radość, która udziela się oglądającym, że można z Ich działań brać przykład , bawić się tańcem i cieszyć się z bycia razem. Dawali wyraz ogromu pracy jaką w projekt Prezentacji włożyli opiekunowie i rodzice oraz dyrektorzy szkoły i przedszkoli.

W V Prezentacja udział wzięły:
– Społeczne Przedszkole w Białej Podlaskiej – Sielczyku. Grupa 3-latków pod opieką Ewy Trzeciak;
– „Orzeszkowe” Przedszkole w Szkole Podstawowej Nr 6 w Białej Podlaskiej, opieka Marta PorządnaWójcik i Agata Łukaszuk;
– Oddział 0 A ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Białej Podlaskiej, opieka Joanna Dudek i Marta Dakus;
– „Biedroneczki” 5-6 latki Przedszkole Samorządowe nr 11 w Białej Podlaskiej, opieka Sylwia Wolska i Danuta Dacewicz;
– „Pszczółki” gr.6-latków Przedszkole Samorządowe nr 15 im. Juliana Tuwima w Białej Podlaskiej, opieka Kamila Królicka;
– Przedszkole Samorządowe nr 13 „Biedroneczki” w Białej Podlaskiej, opieka Anna Stefaniuk i Jolanta Goławska;
– Przedszkole Samorządowe nr 13 Grupa 5-6 latki w Białej Podlaskiej, opieka Aleksandra Barszcz i Elżbieta Tatarczewska;
– Przedszkole Samorządowe nr 3 Grupa „sześciolatków” w Białej Podlaskiej, opieka Krystyna Reluga;
– Przedszkole Samorządowe nr 6 Grupa 5-6-latki w Białej Podlaskiej, opieka Monika Puchacz i Krystyna Stańczyk;
– Przedszkole Samorządowe nr 6 Grupa 6-latki w Białej Podlaskiej, opieka Paulina Huczko i Anna Daszczuk
– Społeczna Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej – Sielczyku, klasa 2 pod opieką Ewy Trzeciak – dzieci zatańczyły mazura w salach Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej!

Podziękowania sponsorom za wsparcie: Vikking – Tadeusza Konaszuka, JB Multimedia – Justyny i Jerzego Bieleckich (firma wspiera wydarzenie nieprzerwanie od 2017 roku jest więc Złotym Sponsorem Bialskich Prezentacji Tańców Narodowych), Bialskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – prezes Sebastian Paszkowski, TU UNIQA – Marka Łysakowskiego.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film: Biper TV
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama