Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Konstantynów: Apel w sprawie utrzymywania czystości i porządku na chodnikach

Wójt gminy Konstantynów Romuald Murawski informuje, że  właściciele nieruchomości obowiązani są do uprzątnięcia błota, śniegu lodu i innych zanieczyszczeń z powierzchni chodników położonych bezpośrednio przy granicy nieruchomości w sposób umożliwiający bezpieczne poruszanie się pieszych.

Uprzątnięty śnieg należy pozostawić na skraju chodnika, zabronione jest jego wyrzucanie na jezdnię. Niewywiązanie się z powyższego obowiązku będzie skutkowało nałożeniem kary grzywny na właściciela nieruchomości.

Podstawa prawna:  art. 5 ust.1 pkt 4 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2020 r. poz. 1439)  oraz § 2 pkt 3 uchwały Nr XIV/84/19 z dnia 27 listopada 2019 r. Rady Gminy Konstantynów w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Konstantynów (Dz. Urz. Woj. Lubelskiego poz. 6896).

 

Źródło / grafika: UG w Konstantynowie

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

  1. Szkoda, że za każdym razem nie ma komu odśnieżyć kawałka chodnika w stronę folwarku i dzieci jak i dorosli muszą chodzic ulica, a niestety mało który kierowca dostosowuje tu prędkość do faktycznego stanu drogi czy zabudowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama