Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Parczew: Podopieczni Caritas zajęli II miejsce w konkursie PFRON

Praca plastyczna uczestniczki Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie, prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej, zdobyła II miejsce w kategorii Tkanina i Aplikacja w konkursie plastycznym „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” pod hasłem „Tajemnica mojej wyobraźni”, ogłoszonym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Praca autorstwa Grażyny Matejczuk powstała pod opieką terapeuty/instruktora Renaty Witkowskiej.

– Grażyna jest skromną i bardzo utalentowaną osobą. Jako reprezentantka naszej placówki uczestniczyła w plenerach malarskich organizowanych na terenie naszego powiatu. Na konkurs wykonała pracę pt. „Bezszelestnie ku słońcu”, nad którą pracowała 4 miesiące – mówi Elżbieta Zielińska-Gomółka, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie.

Do omawianego konkursu nadesłano ponad 140 prac plastycznych z ponad 30 placówek województwa lubelskiego. Na etapie wojewódzkim zostało nagrodzonych łącznie 15 prac w kategoriach: malarstwo i witraż, grafika i rysunek, tkanina i aplikacja, rzeźba kameralna i płaskorzeźba oraz fotografia. Wojewódzka Komisja Konkursowa 8. października 2020 r. wyłoniła laureatów prac, które wpłynęły do Oddziału Lubelskiego PFRON ramach tegorocznej edycji konkursu.

Jak zapewniają organizatorzy, poziom artystyczny i techniczny zgłoszonych prac był bardzo wysoki. Nagrodzone prace zostały przekazane do Ogólnopolskiego etapu konkursu w Warszawie gdzie będą oceniane przez Centralną Komisję Konkursową.

materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama