Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Doceniony trud pedagogów – Dzień Edukacji w Gminie Biała Podlaska (galeria)

Wykształcenie jest najcenniejszym i bez wątpienia najtrwalszym podarunkiem, jaki można przekazać dziecku w szkole. Do takiej, dojrzałej refleksji dochodzi się dopiero po wielu latach, kiedy dorosły i gruntownie wykształcony człowiek osiąga status niekwestionowanego autorytetu i cieszy się społecznym uznaniem. Nie pamięta się wówczas o stresach towarzyszących klasówkom i sprawdzianom, o negatywnych ocenach zdobywanych w trakcie nauki, czy egzaminach wymagających zarwanych nocy. Nauczyciele jawią się wdzięcznym uczniom nie tylko przewodnikami w magicznej wyprawie po wiedzę i doświadczenie, ale także cierpliwymi wychowawcami, kształcącymi podopiecznych w pokonywaniu zła i kierowaniu się dobrem. Dzień Edukacji Narodowej świętowany był dotąd w gminie Biała Podlaska niezwykle uroczyście. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa i obostrzenia sanitarne odstąpiono od tej tradycji, co nie znaczy, że wójt gminy nie docenia trudu i twórczej energii pedagogów.

W środę 14 października w gabinecie wójta miało miejsce kameralne spotkanie nagrodzonych nauczycieli oraz dyrektorów placówek oświatowych. Witając ich wójt Wiesław Panasiuk powiedział m.in.: – Dziś za Państwa pośrednictwem chcę serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom zaangażowanym w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia, a także odkrywanie nowych talentów. Wszędzie, gdzie jestem podkreślam. że w naszej gminie pracuje wykwalifikowana i oddana uczniom kadra pedagogiczna, realizująca proces edukacji z wyjątkową aktywnością i sumiennością. Rada Gminy i ja osobiście doceniamy te starania. Dlatego wystosowałem do dyrektorów, nauczycieli i pracowników oświaty okolicznościowy list będący wyrazem szacunku i uznania.

Wójt wręczył też czwórce pedagogów doroczne nagrody pieniężne za znakomite wyniki nauczania i codzienną troskę o uczniów. Otrzymali je: Stanisław Szewczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Sławacinku Starym, Elżbieta Michalczuk, nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej im. Bohaterów II Wojny Światowej w Woskrzenicach Dużych, Dorota Pawluczuk, nauczycielka języka polskiego i historii w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ciciborze Dużym oraz Justyna Sikorska, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Sitniku. Po wręczeniu nagród był czas na sympatyczne rozmowy, kawę i ciasto. Oto treść listu adresowanego z okazji święta do nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych szkół i przedszkoli gminy Biała Podlaska.

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto nauczycieli i pracowników oświaty. Kształtowanie młodych umysłów i charakterów należy do najtrudniejszych, ale jednocześnie najpiękniejszych i najbardziej zaszczytnych zadań. Wymaga nie tylko umiejętności, ale też szczególnego talentu i zaangażowania. To Państwo wskazujecie drogę życiową, rozbudzacie ciekawość świata, wspieracie radą. Jesteście przewodnikami w życiu młodych ludzi, inspirujecie, motywujecie, ujawniacie pasje. To od wyników Państwa pracy zależy przyszłość młodego pokolenia. Pragnę Państwu podziękować za pasję i entuzjazm w tworzeniu jak najlepszej jakości pracy szkół i przedszkoli. Życzę, abyście Państwo zawsze byli dumni ze swoich wychowanków, a oni zachowali Was w swoich najlepszych wspomnieniach. Niech praca z dziećmi i młodzieżą dostarcza Państwu zawsze powodów do dumy. Niech każdy postęp uczniów wynagradza trud niełatwej pracy, a życiowe sukcesy wychowanków niech świadczą o tym, że edukacja jest ich kapitałem w przyszłość. Życzę Państwu wiele twórczej energii, odwagi i siły do podejmowania nowych wyzwań, a także szczęście w życiu osobisty, zdrowia i wszelkiej pomyślności. – mówił wójt Panasiuk w swoim krótkim wystąpieniu do przedstawicieli gminnej edukacji.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Istvan Grabowski
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk / Istvan Grabowski
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

  1. Radość, uśmiech zadowolenie u jednych jest dla oszukanych drzazgą, która zostawia bliznę i pozostaje do końca życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama