Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Tymczasowy areszt dla sprawcy wypadku

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i nieudzielenie poszkodowanemu pomocy odpowie 19-letni mieszkaniec gminy Leśna Podlaska. W sobotni wieczór mężczyzna kierując audi potrącił pieszego, który w wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu. Sprawca razem z pasażerką zbiegł z miejsca wypadku. Wczoraj wobec 19-latka Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował tymczasowy areszt. Zarzuty w tej sprawie usłyszała też pasażerka pojazdu.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godzinie 20:00 w miejscowości Ludwinów. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że 36-letni pokrzywdzony, który najprawdopodobniej leżał na jezdni został przejechany przez kierującego samochodem. Niestety kierowca nie zatrzymał się by udzielić pomocy pieszemu. Pomimo reanimacji 36-latek zmarł.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i rozpoczęli poszukiwania kierującego samochodem. Tego samego wieczoru ustalili że w zdarzeniu uczestniczył pojazd marki Audi a4. Mundurowi odnaleźli uszkodzone auto. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że podrożała nim para 19-latków. Obydwoje byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez policjantów badanie. Osoby te zatrzymane zostały do wyjaśnienia.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci janowskiego komisariatu potwierdzili, że w chwili zdarzenia pojazdem kierował 19-letni mieszkaniec gminy Leśna Podlaska. Wczoraj Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec młodzieńca środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Odpowiadał będzie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanemu. Za popełnione czyny grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty usłyszała też 19-letnia mieszkanka gminy Łosice, która odpowiadać będzie za nieudzielenie pomocy. W jej przypadku Prokurator zastosował dozór. O dalszym losie nastolatków zdecyduje Sąd.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama