Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Łomazy: Rozpoczął się remont ul. Podrzecznej i Topolowej (galeria)

Gmina Łomazy rozpoczęła przebudowę ulic Podrzecznej i Topolowej. Prace prowadzone są na odcinku drogi o długości 1,29 km od ul. Wisznickiej do drogi wojewódzkiej nr 812. Wykonuje je firma PRD Horeglad z Białej Podlaskiej. Ulica i chodnik wraz z nowymi elementami jakie zaplanowano do wykonania podczas prowadzonej inwestycji zostać mają ukończone i oddane kierowcom, pieszym i mieszkańcom przed końcem 2020 roku.

Zadanie którego podjął się Urząd Gminy w Łomazach a wykonuje bialskie PRD przewiduje wykonanie warstwy wyrównawczej i ścieralnej z betonu asfaltowego. Powstanie chodnik na całej długości ulicy, do dziś były to odcinki chodnika mniej więcej do połowy długości arterii. Pobudowane zostaną zjazdy z betonowej kostki brukowej i powstaną miejsca postojowe przy stadionie.

Realizacja inwestycji odbywa się w systemie zaprojektuj i wybuduj. Umowna data realizacji to listopad 2020 roku. Wykonawca PRD S.A. przebudowę drogi gminnej nr 101420L w miejscowości Łomazy (ulice Podrzeczna i Topolowa) wycenił na ponad 1 mln 863 tys zł. Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Przebudowa drogi gminnej nr 101420L w miejscowości Łomazy” w ramach działania „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” z dofinansowaniem z PROW na lata 2014-2020. Koszt kosztorysowy przedsięwzięcia opiewał na kwotę prawie 2 mln 278 tys zł. Jak widać po przetargu udało się uzyskać spore oszczędności.

 

materiał: Radio Biper Łomazy
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama