Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Zespół pałcowo-parkowy Radziwiłłów w fotografii Jarka Domańskiego. Zapowiedź albumu

Jubileusz 30 – lat pracy (1990 – 2020) w zawodzie fotografa, Jarka Domańskiego, to wyśmienita okazja by obchodzić go w sposób niebanalny i twórczy nie tylko dla własnej satysfakcji ale także z korzyścią dla lokalnego społeczeństwa. Już wkrótce na księgarniane półki trafi jego najnowszy album „Zespół pałacowo-parkowy Radziwiłłów w Białej Podlaskiej ”.

Przypomnijmy, Jarek Domański jest autorem bardzo ciekawej pozycji wydanej w 2010 roku, „Biała Podlaska – Historia i tożsamość miasta”. W wspomnianym wydawnictwie, przez pryzmat historii pokazuje przeobrażenia i bogate dziedzictwo społeczno – kulturowe miasta, w którym urodził się i pracuje. Tym razem, swój najnowszy album autor całkowicie poświęca odrestaurowanym terenom założenia radziwiłłowskiego i jego obiektom. Pokazuje również potencjał i możliwość wykorzystania tego historycznego miejsca do wypoczynku, rekreacji oraz organizacji imprez kulturalnych. Jarek Domański w swoim wydawnictwie, obok archiwalnych zdjęć i grafik, prezentuje najnowsze fotografie, które  wykonał po dwóch etapach prac na terenie dawnego parku radziwiłłowskiego w latach 2011 – 2013 oraz 2018 – 2020. W albumie zamieszcza również tekst, przybliżający czytelnikowi, historyczny kontekst genezy jego przeobrażeń oraz funkcje użytkowe obiektów na przestrzeni wielu dekad. Podpisy pod zdjęciami dodatkowo wzmacniają autorski przekaz, informując czytelnika o ich dokumentalnym znaczeniu. Wszystko to sprawia, że książka pełni rolę krótkiego przewodnika po obiektach założenia pałacowego Radziwiłłów, zarówno dla mieszkańców naszego miasta jak odwiedzającym go turystów.

Szczepan Kalinowski, wieloletni przewodnik po Białej Podlaskiej i Podlasiu: „Pragnę zarekomendować tę ciekawą publikację Bialczanom i gościom odwiedzającym gród nad Krzną. Autor dołożył wszelkich starań by wydawnictwo albumowe poświęcone  zespołowi pałacowo – parkowemu w Białej Podlaskiej było formą promocji miejsca, tak bardzo ważnego dla miasta pod względem historycznej tożsamości, jak również było świadectwem dbałości władz miasta o dobro publiczne dla przyszłych pokoleń” .

Książka będzie dostępna w księgarniach: Między Kartkami przy ulicy Warszawskiej 1, Słoń, Brzeska 8/1 w Studio Fotograficznym FOTOS przy ul. Ciasnej 1 oraz w innych punktach handlowych.

Zachęcamy by wydawnictwo albumowe trafiło nie tylko do mieszkańców miasta Biała Podlaska, ale poprzez instytucje i placówki zajmujące się krzewieniem kultury, promowały wyjątkową spuściznę historyczną miasta, także na płaszczyźnie ogólnopolskiej, dając wyraz poczucia głębokiej więzi z wartościami dziedzictwa społeczno – kulturowego.

 Patronat medialny nad albumem objął nasz Portal Internetowy RadioBiper. info oraz Tygodnik Podlasianin.

 

źródło / grafika: Jarek Domański

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama