Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Ogród pełen lata w Kostomłotach (galeria)

Piknik integracyjny "w Ogrodzie Pełnym Lata" przy Domu Pomocy Społecznej w Kostomłotach miał miejsce właśnie dziś. Oprócz starosty bialskiego Mariusza Filipiuka i radnego Tomasza Andrejuka w wydarzeniu udział wzięły dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Małgorzata Malczuk oraz była dyrektor Halina Mincewicz która była gościem głównym. Dyrekcja DPS Kostomłoty na czele z Iwoną Tarasiuk, pracownicy, podopieczni przekazali podziękowania za 48 lat pracy byłej Pani Dyrektor i oficjalnie postanowili pożegnać się ale i zapewnić o tym, że nie zapomną!

W wydarzeniu udział wzięły również studentki Studenckie Koło Wolontariatu „Przyjaciel serc, pomagam, bo chcę!” Państwowej Szkoły Wyższej Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego oraz – choć w niepełnym składzie – zespół Zorza z Cicibora Dużego w gm. Biała Podlaska z kapelmistrzem Jakubą Gdela.

Dom Pomocy Społecznej w Kostomłotach jest przeznaczony dla przewlekle, psychicznie chorych. Obecnie przebywa tu około pięćdziesięciu osób. Nie ograniczamy się tylko do mieszkańców naszego powiatu. Mieszkają tu osoby z wielu powiatów i wielu województw. Otrzymują tu wsparcie. Pracownicy zapewniają poczucie bezpieczeństwa, godne warunki życia i mieszkania. Pensjonariusze spotykają się tu z ciepłym sercem, akceptacją i wielkim oddaniem osób pracujących w tej placówce. – mówi dyrektor PCPR Biała Podlaska Małgorzata Malczuk.

Dbamy o nasze Domy Pomocy Społecznej. Odwiedzamy je często, ja czy też pracownicy Starostwa Bialskiego. To nasze zaangażowanie w rozwój i wspomaganie bieżącej działalności placówek takich jak ta w Kostomłotach widać było między innym w przekazie informacyjnym jaki skierowała podczas oficjalnego otwarcia i przemówień dyrektor naszego PCPRu Małgorzata Malczuk. Mowa o prawie dwóch milionach złotych środków jakie pozyskaliśmy na zabezpieczenie naszych ośrodków przed COVID-19. Tu, do Kostomłot, trafi prawie czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy złotych. Przeznaczamy te pieniądze na doposażenie w sprzęt który udoskonali pielęgnację i opiekę nad potrzebującymi. Część środków z wymienionej kwoty jest przeznaczona na dodatki specjalne dla pracowników Domu Pomocy Społecznej w Kostomłotach którzy są najbardziej narażeni i są najbliżej mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. – mówi natomiast Mariusz Filipiuk, starosta bialski.

Dom Pomocy Społecznej w Kostomłotach, gm. Kodeń prowadzony jest przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej i Powiat Bialski. Podczas pikniku zaproponowano wspólną zabawę, biesiadowanie i grillowanie. Powitanie zgromadzonych gości i mieszkańców DPS miało miejsce w świetlicy tu też zaprezentowano część artystyczną w wykonaniu mieszkańców DPS. Pod hasłem „Domu nie tworzą mury ale Ludzie” zaplanowano czas na zwiedzanie DPS Kostomłoty. A wspólna zabawa i biesiadowanie w ogrodzie pełnym lata, grillowanie, lody dla ochłody, tańce, zabawa… to już tylko przyjemny dodatek pozwalający na dodatkową integrację ale i spokojne i miłe spędzenie czasu wśród przyjaciół!

materiał: Radio Biper Kodeń
tekst: Leszek Niedaleki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Zobacz galerię zdjęć:
Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama