Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Sosnówka: Noworoczny Koncert Kolęd w dworku Kraszewskich (film) (galeria)

To już tradycja. Noworoczny Koncert Kolęd w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie (gm. Sosnówka). Taki koncert odbył się wczoraj, 12 stycznia. Uczestnikom i publiczności dodatkowo zaproponowano obejrzenie jasełek w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Sosnówce.

Spotkanie otworzyli: dyrektor Muzeum Kraszewskiego – Krzysztof Bruczuk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sosnówce – Jolanta Mikulska oraz wójt Gminy Sosnówka – Marcin Babkiewicz. Wśród gości m.in. radni powiatowi Wojciech Mitura i Łukasz Jaszczuk z rodzinami oraz była dyrektor muzeum Anna Czobodzińska-Przybysławska. Chóry podziwiał także ks. Marian Banasiuk – proboszcz Zarzecza Łukowskiego, Krzysztof Łojewski – prezes Banku Spółdzielczego w Łomazach, Sekretarz Gminy Łomazy – Marianna Łojewska oraz Piotr Frończuk z firmy Piotrans. Gości była moc. Na tego typu imprezy salon dworu Kraszewskiego mimo wszystko jest za mały i nie wystarczający.

Tym bardziej, że samych członków występujących chórów i zespołów było około setki. Wystąpiła Schola Parafii pw. Narodzenia NMP w Motwicy, Zespół Śpiewaczy z Rozwadówki, Zespół Biesiadnicy z Żeszczynki, Zespół Śpiewaczy „Echo Polesia” Klubu Seniora w Terespolu, Chór Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa „Corde Christi” z Zarzecza Łukowskiego praz Chłopcy z Bandu!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć a już wkrótce nasza pełnometrażowa relacja filmowa na dziś live z FB!

https://www.facebook.com/radiobiper/videos/590660278416088/

[foogallery id=”191173″]

materiał: Radio Biper Sosnówka
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama