Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Powiat: Ważne! Ostrzeżenie przed nieuczciwymi domokrążcami

Powiatowy Rzecznik Konsumentów otrzymuje sygnały od mieszkańców, iż po terenie naszego powiatu jeżdżą firmy, które prowadzą działalność gospodarczą w postaci sprzedaży produktów urządzeń gospodarstwa domowego. Przedstawiciele firm pojawiają się w domach konsumentów, gdzie dokonują pokazu towarów, po uprzednio przeprowadzonym wywiadzie środowiskowym, czego konsument potrzebuje. Sprzedawcy mogą w bardzo przekonując sposób namawiać do zakupu, np. poprzez dawanie różnych prezentów czy udzielając pomocy finansowej, która rzekomo ma pomóc konsumentowi w spłacie zakupu. 

Handlarze odwiedzili już gminy Terespol, Janów Podlaski, Konstantynów i Tuczna, obecnie prawdopodobnie są na terenie gminy Biała Podlaska.

Zaleca się rozwagę i czujność. Powiatowy Rzecznik Konsumentów apeluje by przeanalizować, czy na pewno dany produkt jest nam bardzo potrzebny i czy jego koszt jest adekwatny do jego jakości.

A jeżeli już się skusiliśmy i umowę podpisaliśmy i uznamy że jednak towar nie jest nam potrzebny należy pamiętać o 14 DNIOWYM PRAWIE DO ODSTĄPIENIA OD TAKIEGO ZAKUPU. Należy wysłać listem poleconym stosowne pismo że rozwiązujecie umowę —wzór takiego pisma musi być dołączony do umowy, a następnie odesłać zakupiony towar!!!!

W razie pytań prosimy kontaktować się z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów, ul. Brzeska 41, 21-500 Biała Podlaska, tel. 83 351-13-67, prk@powiatbialski.pl.

materiał: powiat
info: Powiatowy Rzecznik Konsumentów
grafika: pixabay.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama