Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

„Bezpieczne wakacje”. Festyn rodzinny w Strzakłach (film) (galeria)

7 lipca na terenie Centrum Aktywności i Integracji Społecznej w Strzakłach odbył się festyn rodzinny pod hasłem "Bezpieczne wakacje".

Na wydarzenie zaprosili wspólnie członkowie Koła Gospodyń Wiejskich w Strzakłach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

W programie festynu znalazły się atrakcje dla całych rodzin, organizatorzy zadbali o to, by każdy tego dnia znalazł coś dla siebie. Przede wszystkim skupili się na tym, by przekazać ważne kwestie dotyczące bezpiecznego spędzania wakacji.

Strażacy zaprezentowali pokaz udzielania pierwszej pomocy, przeprowadzili również różnorodne gry i zabawy oraz konkursy i konkurencje sportowe dla dzieci i ich rodziców. Tego dnia nie brakowało oczywiście wodnych atrakcji!

Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim przyłączyła się do wspólnej zabawy prowadząc zajęcia animacyjne. Na dzieci czekały też bańki mydlane i plac zabaw. 

Imprezę uwieńczyło wspólne ognisko.

Odbywa się dziś festyn pod hasłem „Bezpieczne wakacje”, gdzie strażacy, którzy przybyli do nas z Krzewicy, uczą wszystkich, dorosłych i dzieci, udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy i policjanci na fantomach pokazują też udzielanie pierwszej pomocy, funkcjonariusze mówili też o wodzie, kąpaniu, bezpiecznych wakacjach – przybliżyła nam szczegóły trwającego wydarzenia zastępca przewodniczącej KGW w Strzakłach Barbara Wsół.

Organizacji imprezy podjęło się powstałe niespełna rok wcześniej Koło Gospodyń Wiejskich w Strzakłach, które obecnie liczy sobie 16 członków.

Na swoim koncie mamy już pierwsze sukcesy, bo zajęłyśmy trzecie miejsce w „Bitwie Regionów”, która odbyła się u nas w Strzakłach. Na razie spokojnie działamy, robiłyśmy już stroiki świąteczne, integrowaliśmy się na wycieczce w Toruniu. Rozpoczynamy małymi kroczkami – stwierdziła przewodnicząca KGW w Strzakłach Hanna Leszczuk.

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Małgorzata Mieńko
film: Małgorzata Mieńko
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama