Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Obchody Święta Policji w bialskiej komendzie (galeria)

10 lipca w sali konferencyjnej starostwa powiatowego odbyły się obchody Święta Policji. Funkcjonariusze otrzymali podziękowania za trudną i pełną poświęcenia służbę, czego wyrazem były awanse na wyższe stopnie. W trakcie uroczystości wręczone zostały również puchary dla zwycięzców Turnieju Strzeleckiego zorganizowanego z okazji naszego święta.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego na ulicy Brzeskiej w Białej Podlaskiej. Swoją obecnością zaszczycili nas: Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie mł. insp. Tomasz Gil, Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk, w imieniu Starosty Bialskiego- Pan Paweł Stefaniuk Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bialskiego, Zastępca Prokuratora Okręgowego – Jacek Drabarek, Prokurator Rejonowy w Białej Podlaskiej Pan Michał Roman, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i służb współdziałających z Policją, a także duchowieństwa, związków zawodowych i emerytów Policji. Uroczystości rozpoczęły się minutą ciszy po poległych na służbie policjantach, którzy do końca wypełnili rotę ślubowania.

Po tym zaproszonych gości przywitał p.o. Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej, insp. Andrzej Antoniewski. Pan Komendant podziękował za rok dobrej służby, dzięki której bialska jednostka jest pozytywnie postrzegana przez mieszkańców, a miasto i powiat uważane są za miejsca bezpieczne. Dodał, że pomimo nowych wyzwań jakimi musieli sprostać funkcjonariusze utrzymują wysoki poziom swojej pracy. Gratulował również wszystkim nominowanym policjantom życząc dalszej wytrwałości. Nie zabrakło podziękowań dla instytucji oraz służb z którymi na co dzień współpracuje bialska jednostka.

Podczas uroczystości wręczone zostały nominacje na wyższe stopnie policyjne. Łącznie awansowanych zostało 77 policjantów. Trzech w korpusie oficerów, 39 funkcjonariuszy otrzymało awans w korpusie aspirantów, 22 policjantów otrzymało awans w korpusie podoficerów oraz 13 policjantów w korpusie szeregowych. 10 policjantów wyróżnionych zostało awansami przedterminowymi.

Jednym z elementów naszej dzisiejszej uroczystości było również wręczenie pamiątkowego ryngrafu asp. szt. Krzysztofowi Sęczkowskiemu. Detektywowi Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Wisznicach, który w służbie spędził 50 lat! W trakcie uroczystości wręczone zostały także odznaczenia za aktywną pracę na rzecz środowiska emerytów i rencistów policyjnych oraz puchary rozegranego w miniony piątek Turnieju Strzeleckiego z okazji Święta Policji zorganizowanego przez Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło w Białej Podlaskiej i bialski Klub Strzelecki „Guardian”.

Po wręczonych awansach głos zabrał: Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. Pan Komendant złożył wszystkim policjantom i policjantkom oraz pracownikom cywilnym życzenia i podziękowania za trud i wytrwałość w realizacji codziennych zadań. Policjanci otrzymali również podziękowania i życzenia od zaproszonych gości.

 

zapraszamy do galerii poniżej 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama