Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Gospodynie i strażacy połączyli siły. Oto efekt! Pierwszy Piknik Rodzinny w Kijowcu Nad Krzną

Wiosną tego roku cztery mieszkanki Kijowca (Gosia, Basia, Aneta, Sylwia) wyszły z inicjatywą utworzenia KGW w swojej miejscowości. Ich celem było organizowanie wydarzeń łączących pokolenia oraz integracja mieszkańców. Pomysł spotkał się z pozytywnym odbiorem lokalnej społeczności. Pierwszym wydarzeniem organizowanym przez KGW w Kijowcu Nad Krzną był Rajd Rowerowy. Kolejnym „Pierwszy Piknik Rodzinny z KGW w Kijowcu Nad Krzną i OSP KSRG Kijowiec”, który odbył się na terenie Klubu Seniora „Bezpieczna Przystań” w Kijowcu.

Zamysł mieszkanek Kijowca zrealizowany został 17 kwietnia 2024 r.. Wtedy to organizacja licząca 25 członków została wpisana do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich pod nazwą Koło Gospodyń Wiejskich w Kijowcu Nad Krzną. Nowa organizacja mogła przystąpić do czynnego działania. Oto pierwsze efekty!

Pierwszym wydarzeniem organizowanym przez KGW w Kijowcu Nad Krzną był Rajd Rowerowy pod hasłem: „Kręcimy dla Zalesia” w ramach rywalizacjo o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Kolejne wydarzenie miało miejsce 7 lipca 2024 r. i był to „Pierwszy Piknik Rodzinny z KGW w Kijowcu Nad Krzną i OSP KSRG Kijowiec”, który odbył się na terenie Klubu Seniora „Bezpieczna Przystań” w Kijowcu. Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki życzliwości sponsorów, którymi byli: Hurtownia Elmar, Radny wsi Kijowiec – Daniel Dmitruk, Urząd Gminy Zalesie, Rafa Sobolewski Usługi Budowlane, Sklep spożywczo przemysłowy „Maja”, Konrad Taruc Przewozy osobowe Kondzio-Bus, Mirosław Taruc MT-Trans, Grupa Horeglad, Filip Laszuk Usługi Remontowo-Budowlane.

Celem imprezy była integracja lokalnej społeczności i budowanie więzi rodzinnych oraz nawiązywanie pozytywnych relacji rówieśniczych. Była to również niezwykła okazja aby spędzić czas razem, bawić się, rozmawiać i tworzyć piękne wspomnienia. Uczestnicy pikniku mogli aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu poprzez udział w zabawach prowadzonych przez animatorkę z Akademii Kids Team. Kolejną atrakcją była przejażdżka konno zapewniona przez Szkółkę Jeździecką Husaria z Kijowca. Dzieci mogły również poskakać na dmuchańcach wypożyczonych od Maja Dmuchańce oraz Animator Zabawy Iwona Waszczuk. Pani Iwona podjęła się również malowania twarzy i robienia brokatowych tatuaży.

W trakcie wydarzenia odbył się mecz siatkówki organizatorzy kontra mieszkańcy, w którym udział wziął pan Tomasz Szewczyk – Wójt Gminy Zalesie. Druhowie z OSP KSRG Kijowiec zaprezentowali sprzęt strażacki oraz rozwinęli linię gaśniczą do szybkiego natarcia, aby dzieci mogły w praktyce użyć sprzętu gaśniczego do strącania pachołków wodą pod ciśnieniem. Na koniec uczestnicy mogli wziąć udział w festiwalu kolorów oraz bawić się w mega pianie zapewnionej przez OSP KSRG Sławacinek Stary.

W czasie pikniku na każdego uczestnika czekała kiełbaska z grilla, słodki stół z domowymi wypiekami zapewnionymi przez członków KGW, popcorn, wata cukrowa, zimne i gorące napoje oraz lody.

 

 

materiał: OSP KSRG Kijowiec
tekst: Sylwia Dmitruk, Barbara Trzmiel, Małgorzata Sacharuk, Aneta Bajda
zdjęcia: Aneta Bajda
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama