Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

XII Rajd Rowerowy Szlakiem Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów (film) (galeria)

6 lipca z Zamku Janów Podlaski wystartował XII Rajd Rowerowy Szlakiem Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów, w którym wzięło udział ok. 250 rowerzystów. Rajd był okazją do aktywnego spędzenia czasu w gronie rodziny, przyjaciół i sympatyków rowerowej przygody. Radio Biper objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Blisko 60 kilometrowa trasa wiodła z Janowa Podlaskiego przez miejscowości Stare Buczyce, Bubel Łukowiska, Gnojno, Borsuki, Serpelice, Klepaczew, Zaburze, Mielnik. Rajd Rowerowy Szlakiem Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów to nie tylko możliwość aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale także doskonała okazja do poznania bogactwa kulturowego i przyrodniczego Podlasia. Tego dnia postoje odbyły się w Dworze Zaścianek – Borsuki, Dworze w Zabużu oraz w Mielniku – amfiteatr Topolina.

Wspólna przygodę uwieńczyło ognisko.

Organizatorami wydarzenia były: Stowarzyszenie Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów, Stowarzyszenie Wspólnota Arche, Zamek Janów Podlaski i Grupa Arche.

To już kolejny rajd rowerowy, który Grupa Arche organizuje tutaj w Zamku Janów Podlaski, w pięknych okolicznościach przyrody, bo to Podlasie jest dla mnie pięknym zakątkiem, często jeszcze szerokiej turystyce nieznanym. A my jesteśmy bramą do tego, by przyjechać i zwiedzać rubieże wschodniej Polski. Nasz rajd ma element historyczny pokazania tego, co działo się tu od wieków, a tu żyli bardzo mądrzy ludzie, którzy osiedlali się, budowali piękne dworki, zamki i pałace. Te przechodziły różne koleje losu, ale trafili się ludzie, którzy je własnymi pieniędzmi odrestaurowali, zrewitalizowali. Myślę, że ten szlak jest na tyle ciekawy, że poznajemy również historię Polski, historię miejsca, które przez wieki w jedną i drugą stronę przechodziły różne tabory, a ta polskość tutaj się ostała – zauważa dyrektor Zamku Janów Podlaski Grzegorz Orzełowski.

Galeria zdjęć – poniżej.

Zapraszamy również do obejrzenia relacji filmowej z wydarzenia:

 

materiał: Radio Biper Gmina Janów Podlaski
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama