Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Trwa przebudowa drogi powiatowej w Czosnówce (film)

Zaglądamy na plac przebudowy ul. Bialskiej w Czosnówce. Postępy prac przybliża dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej Artur Rogulski.

Zadanie inwestycyjne to „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1068L Biała Podlaska (ul. Sidorska) – Ogrodniki – Piszczac w miejscowości Czosnówka”. Na ten cel Powiat Bialski pozyskał dofinansowanie w wysokości 16.328.652,94 zł ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W kosztach realizacji zadania uczestniczy również Gmina Biała Podlaska.

Prace trwają nieustannie, do tej pory przebudowany został most na rzece Rudka, wykonano kładkę dla pieszych i rowerzystów. Przez całą miejscowość wykonana jest warstwa wiążąca  ciągiem pieszo-rowerowym. Na odcinku 800 metrów zostały też wykonane roboty rozbiórkowe, wykonawca wyznaczył objazd, którym nas zaskoczył, ale jest bardzo dobrze. Są utrudnienia, ale na pewno mniejsze, niż gdyby mieszkańcy mieli nadrabiać kilka kilometrów – przybliża szczegóły prac dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej Artur Rogulski.

Planowo prace zaplanowano do czerwca 2025 r., jednak, jak zauważa nasz rozmówca, można przewidywać, że zostaną zakończone nawet do końca bieżącego roku.

Więcej w materiale filmowym – zapraszamy.

Czytaj również:
W Czosnówce została zamontowana kompozytowa kładka rowerowa (film) (galeria) <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Powiat Bialski / Gmina Biała Podlaska
zdjęcie: Radio Biper
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama