Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Kryminałki: Podczas inwestycji w kryptowalutę stracił gotówkę

Ponad 20 tys. zł stracił 41-latek, który postanowił inwestować w kryptowalutę. Formularz zgłoszeniowy wraz z reklamą znalazł na portalu społecznościowym. Później prowadzony przez „pracownika firmy inwestycyjnej” wpłacał gotówkę na utworzone konto. Widział też „wypracowany” zysk. Gdy chciał go wypłacić pojawiły się dodatkowe opłaty, a kontakt z konsultantem urwał się. Apelujemy o rozwagę podczas operacji finansowych!

W miniony poniedziałek do bialskiej komendy zgłosił się 41-letni mieszkaniec powiatu, który padł ofiarą oszustów. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że pod koniec maja br. znalazł na portalu społecznościowym ogłoszenie dotyczące inwestowania w kryptowalutę. Wypełnił formularz kontaktowy podając dane i przesyłając kopię dokumentu. Po tym nawiązał z nim kontakt mężczyzna podający się za pracownika firmy inwestycyjnej.

W trakcie rozmów namówił go na inwestycję w kryptowalutę i kruszec twierdząc, że są one bezpieczne i nie wiążą się z ryzykiem utraty środków. Fałszywy analityk pomógł założyć mężczyźnie konto oraz przelać środki na „portfel kryptowalutowy”. Przez cały czas 41-latek miał możliwość obserwowania na stronie jak wzrastają jego zyski. Wykonywał też kolejny przelewy na wskazane konto. Gdy kwota widoczna na koncie pokrzywdzonego wzrosła do ok. 100 tys. zł. postanowił przelać zysk na swoje konto bankowe.

Wówczas „pojawiła się” konieczność wpłacenia od tej kwoty należnego podatku. Gdy mężczyzna nie zrealizował tej płatności z portfela walutowego „zniknął” wypracowany zysk wraz z częścią wpłaconej wcześniej kwoty. Wówczas mężczyzna postanowił zgłosić sprawę na Policję.

Teraz ustalamy wszystkie okoliczności tej sprawy. Apelujemy o szczególną ostrożność w kontaktach telefonicznych z osobami proponującymi świadczenie usług finansowych. Wszelkie portale, giełdy służące do inwestowania należy dokładnie zweryfikować. Tylko zachowując czujność możemy uchronić się przed utratą swoich oszczędności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama