Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Porady Radio Biper: Przechowywanie akt w Lublinie

Przechowywanie akt to obowiązek każdego przedsiębiorcy. Duża ilość dokumentów sprawia, że wielu z nich szuka optymalnych rozwiązań, dzięki którym archiwizacja stanie się mniej wymagającym procesem. Jak przechowywać dokumentację firmową? Oto sprawdzone sposoby!

Porządek w dokumentach

Pierwszym krokiem do tego, by archiwizacja przebiegła pomyślnie, jest zrobienie porządku w dokumentach. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie, gdyż wymaga opracowania procedur w zakresie katalogowania. Trzeba też wiedzieć, jak długo przechowuje się konkretne rodzaje dokumentacji. Inne terminy obowiązują na przykład dla deklaracji podatkowych, inne dla dokumentów związanych z obrotem nieruchomościami. Przechowywanie akt Lublin wymaga systematyczności i skrupulatności. Dobrym rozwiązaniem jest eliminacja tych papierów, których nie trzeba archiwizować i które w żaden sposób nie przydadzą się w dalszej działalności.

Zewnętrzne archiwum w Lublinie

Samodzielne porządkowanie i archiwizowanie dokumentów to ogromne wyzwanie zwłaszcza dla dużych firm. Ilość procesowanych papierów każdego dnia jest bardzo duża, a jeśli dojdą do tego zaległości, może okazać się, że sama segregacja to już praca na pełen etat. Dlatego właśnie coraz więcej firm korzysta z usług outsourcingowych. Archiwizacja dokumentów Lublin, czyli inaczej zewnętrzne archiwum, to rozwiązanie dla podmiotów o różnych profilach działalności. Pozwala ono:

  • zaoszczędzić miejsce potrzebne do stworzenia archiwum,

  • zaoszczędzić czas,

  • optymalizować koszty związane z archiwizacją,

  • efektywnie zarządzać dokumentacją.

W ramach zewnętrznego archiwum część dokumentów można poddać digitalizacji, czyli zmienić ich formę z papierowej na elektroniczną. Prawo dopuszcza przeprowadzenie takiej procedury, ale trzeba pamiętać o wdrożeniu wszelkich zabezpieczeń, zwłaszcza pod kątem ewentualnego wycieku danych.

Profesjonalna archiwizacja, czyli prosty sposób na papiery

Przedsiębiorcy w żaden sposób nie mogą uchronić się przed obowiązkiem przechowywania dokumentów przez określony przepisami czas. Mają jednak możliwość skorzystać ze środków, które czynią archiwizację znacznie prostszą. Firm Ekoakta oferuje profesjonalne usługi w tym zakresie, pomagając również w utylizacji tych dokumentów, których przechowywanie nie jest już wymagane. Niszczenie papierów to kolejny problem, z jakim boryka się wiele firm. W tym zakresie również trzeba przestrzegać pewnych procedur, dzięki którym odtworzenie danych nie będzie możliwe zwłaszcza, jeśli chodzi o osoby postronne. 

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama