Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Licytacje komornicze – hotele, pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe od komornika

Chcąc rozwijać się w branży turystycznej, należy przede wszystkim wybrać odpowiednią lokalizację, w której będziesz prowadzić swój obiekt. Niezależnie od tego, czy będzie to hotel, pensjonat, czy kompleks wypoczynkowy, musisz zadbać zarówno o staranne przygotowanie pokoi, jak i otoczenia budynku. A jak znaleźć idealną nieruchomość? Sprawdź licytacje komornicze i przekonaj się, że sprzedawane są na nich atrakcyjne hotele!

Z tego artykułu dowiesz się:

–  dlaczego warto kupować na licytacjach komorniczych,

–  jakie turystyczne obiekty sprzedaje komornik,

–  jak wziąć udział w licytacji.

Hotel od komornika? Oto jak go kupić!

Poszukując nieruchomości sprzedawanych przez komornika, sprawdź najnowsze licytacje komornicze hoteli – znajdziesz wśród nich oferty z różnych województw, więc bez trudu wybierzesz odpowiadającą Ci lokalizację. Wystawiane na sprzedaż obiekty to między innymi:

– działające kompleksy wypoczynkowe,

– pensjonaty,

–  hotele z rozwiniętą infrastrukturą gastronomiczną.

Większość z nich jest przygotowana do prowadzenia działalności, niektóre wymagają remontu, w innych możesz od razu rozwijać swoją firmę.

Formalności i kroki, których nie możesz pominąć

Po zapoznaniu się z treścią obwieszczenia dowiesz się, jaka jest lokalizacja obiektu, metraż i jego stan techniczny, poznasz też wysokość ceny wywoławczej i wymaganego do wpłacenia wadium. Warto umówić się z komornikiem na oglądanie nieruchomości – dzięki temu zyskasz pewność, że jest ona warta inwestycji i przekonasz się, czy drzemie w niej potencjał. Następnie wystarczy zgłosić się w wyznaczonym terminie na licytację i zaproponować swoją ofertę cenową.

O tym musisz pamiętać!

Cena wywoławcza na licytacji komorniczej wynosi 3/4 wartości rynkowej sprzedawanej nieruchomości, a w drugim terminie spada do 2/3. Jednak ostateczna kwota, za jaką zostanie sprzedany hotel, zależy od liczby oferentów i składanych przez nich propozycji.

Czy warto kupować od komornika?

Z pewnością jest to ciekawa propozycja dla inwestorów i warto rozważyć licytacje komornicze. Hotele sprzedawane na nich są w różnym stanie technicznym, jednak – biorąc pod uwagę możliwość zakupu po niskiej cenie – stanowią one atrakcyjną inwestycję. Pamiętaj jednak, aby dokładnie oszacować swoje możliwości finansowe i weź pod uwagę, że chętnych na zakup może być więcej!

opracowanie: Gwalbert Krzewicki 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama