Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Wschodni Festiwal Fotografii w Białej Podlaskiej (film) (galeria)

W ramach Wschodniego Festiwalu Fotografii, który w dniach 20-23 czerwca odbywał się w Białej Podlaskiej, Janowie Podlaskim i Cieleśnicy, bialczanie przygotowali ciekawe wystawy, instalacje i spotkania ukazujące fotograficzny dorobek artystyczny.

Instalację przestrzenną „36 klatek”, która została przygotowana 20 czerwca na placu Wolności, tworzyła dużych rozmiarów „klisza fotograficzna” ukazująca prace wykonane przez fotografów Fotoklubu Podlaskiego.

To pierwszy Wschodni Festiwal Fotografii, w którym Biała Podlaska i Fotoklub Podlaski biorą udział. Zaczęliśmy instalacją „36 klatek”. To wybrane zdjęcia uczestników fotoklubu i jest to akurat nasze Podlasie – wyjaśnia opiekunka Koła Fotograficznego „Migawka” Małgorzata Piekarska.

Instalację tworzą prace Małgorzaty Piekarskiej, Lidii Zawiszy, Marka Zubika, Piotra Świderskiego, Jacka Dryglewskiego, Wiesława Denisiuka, Adama Trochimiuka, Andrzeja Jędryczkowskiego, Agaty Kulawiec, Dominika Gregera, Mirosława Bajkowskiego, Piotra Rekuckiego, Elżbiety Pyrki, Lecha Mazura, Karoliny Denisiuk, Grzegorza Doroszuka, Elzbiety Jakoniuk.

Tego samego dnia w Bialskiej Galerii Fotografii odbyło się spotkanie z Adamem Pańczukiem, które uświetniła swoim występem kapela Klawa Ferajna.

21 czerwca w Galerii 1 Piętro Strefa Sztuki odbył się wernisaż wystawy „Moim Obiektywem” przygotowanej przez Młodzieżowe Koło Fotograficzne „Migawka”.
O tym więcej tutaj:
„Moim obiektywem” – wernisaż wystawy Młodzieżowego Koła Fotograficznego „Migawka” (galeria) <<==>> LINK

W Bialskiej Galerii Fotografii można było oglądać wystawę poplenerową Jabłeczna-Narol „Duchowość pogranicza”. Był to dziesiąty już plener organizowany przez Tadeusza Żaczka i Ryszarda Kaczmarskiego, który tego dnia spotkał się z uczestnikami Wschodniego Festiwalu Fotografii. 

„Duchowość pogranicza” Jabłeczna – Narol 2020-23 to kontynuacja plenerów artystycznych, które od wielu lat odbywają się na wschodnich obszarach Polski. Te tereny, bogate w tradycje duchowe i kulturowe, były świadkiem współżycia oraz konfliktów różnych religii i narodowości. Na wystawie zaprezentowane są prace wielu wybitnych fotografów, takich jak: Jarda Beneš, Jakub Byrczek, Jerzy Chaberek, Stanisław Dulny, Barbara Górniak, Sylwester Hawrył, Ryszard Karczmarski, Dariusz Kostecki, Adam Krasuski, Roman Kravchenko, Lech Mazur, Jacek Michalak, Tomasz Michałowski, Halina Morcinek, Kamil Myszkowski, Maciej Pawelec, Andrzej Ruciński, Lena Skarus, Wojciech Sternak, Krzysztof Szlapa, Slawomir Tobis, Jarosław Tulikowski, Janusz Wojcieszak, Andrzej Zygmuntowicz, Tadeusz Żaczek i Paweł Żak. „Duchowość pogranicza” to nie tylko wystawa fotograficzna, ale także podróż w czasie i refleksja nad historią i współczesnością tych terenów. (tekst: Bialska Galeria Fotografii)

Wystawa dostępna dla zwiedzających do 4 sierpnia.

Kolejne wydarzenia festiwalowe odbyły się w Janowie Podlaskim i Cieleśnicy.

Więcej informacji w naszym materiale filmowym, zapraszamy.

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama