Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Co łączy pszczołę i słonia? Warsztaty edukacyjne w Małpim Gaju (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 25 czerwca 2024
, godz. 11:00
Co łączy pszczołę i słonia? Dlaczego pszczoły w nocy nie latają? Co mają wspólnego z jednorożcami? Między innymi tego dowiedzą się przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 7 w Białej Podlaskiej. Podczas warsztatów w miejskiej pasiece z recyklingu dzieci poznają także zasady selektywnej zbiórki elektrycznych śmieci. Edukacyjne zajęcia przygotowała Fundacja Odzyskaj Środowisko w ramach projektu „Od pralki do ula”.

#smartedukacja ekologiczna

Warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków odbędą się 25 czerwca w pasiece w Małpim Gaju, przy ulicy Zamkowej. Wezmą w nich udział wychowankowie Przedszkola Samorządowego nr 7 imienia Dębowej Krainy w Białej Podlaskiej. Od godziny 11.00 będziemy przekazywać najmłodszym m.in. wiedzę na temat życia i pracy pszczół krainek.

„Pszczoły to jedne z najpracowitszych zwierząt na świecie, ale także niezwykle ciekawych. W czasie zajęć puścimy wodze fantazji i poszukamy podobieństw pomiędzy pszczołami a ulubionymi zwierzętami najmłodszych mieszkańców Białej Podlaskiej. Wspólnie odnajdziemy odpowiedzi na pytania dlaczego pszczoły i dzikie zapylacze są tak ważne w ekosystemie oraz dlaczego warto dbać o środowisko naturalne, również poprzez selektywną zbiórkę elektrycznych śmieci.”– mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

W czasie zajęć przedszkolaki będą miały także okazję zobaczyć ul wykonany ze zużytych bębnów od pralek. Przy okazji dowiedzą się jak odróżnić elektryczne śmieci od zwykłych odpadów i dlaczego elektryczne śmieci powinny trafiać do profesjonalnych zakładów przetwarzania.

Warsztaty w miejskiej pasiece są elementem projektu edukacyjnego „Od pralki do ula”, realizowanego wspólnie przez Miasto Biała Podlaska, MB Recycling, AURAEKO oraz Fundację Odzyskaj Środowisko.

materiał: Fundacja Odzyskaj Środowisko
tekst i zdjęcia: Katarzyna Sieradzka Specjalista ds. projektów i edukacji ekologicznej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama