Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Bajkowy Dzień Rodziny w Sworach (film) (galeria)

Członkinie KGW „Baby gotowe na wszystko” przygotowały dla mieszkańców Swór fantastyczny niedzielny "Bajkowy Dzień Rodziny z Myszką Miki i Mini".

23 czerwca przed remizą OSP w Sworach na mieszkańców miejscowości czekał wypełniony atrakcjami dla małych i dużych „Bajkowy Dzień Rodziny z Myszką Miki i Miki” przygotowany przez KGW „Baby gotowe na wszystko” we współpracy z GOK Biała Podlaska, OSP Swory, Szkołą Podstawową w Sworach oraz radnym gminy Dariuszem Gromadzkim.

Na najmłodszych uczestników imprezy czekał szereg atrakcji, wśród nich gra terenowa dla całych rodzin, spektakl „Lokomotywa” w wykonaniu teatru szkolnego „Ble Ble”, loteria fantowa z blisko 400 losami, zabawy z animatorem „Niebanalne animacje”, strażacka piana, malowanie twarzy, tatuaże, skręcanie balonów, eurobungy i dmuchańce.

Imprezę uświetniły występy zespołów „Chodźta do nos” i „Barwinek” oraz grupie „Figiel” z GOK Biała Podlaska.

Nie zabrakło również stoisk ze słodkościami i smakołykami z grilla. Słodki stół z ciastami przygotowały członkinie miejscowego KGW.

Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, a to wszystko dzięki dobroczyńcom, których mamy bardzo dużo. Firma Wipasz wsparła nas materialnie i finansowo, firma Piotr Pawlica i pan Paweł Pawlica, z którym współpracowaliśmy, państwo Krzysztof i Agnieszka Łochina, państwo Teresa i Dariusz Makarewicz, Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej, radny gminy Dariusz Gromadzki z żoną, państwo Agata i Krzysztof Grytowie, Zakład Wyrobów Wędliniarskich Wysokie, Społem PSS Biała Podlaska i pan Stanisław Sawczuk. To nie tylko sponsorzy, organizujemy to przedsięwzięcie z Ochotniczą Strażą Pożarną, Gminnym Ośrodkiem Kultury (gra terenowa), Szkołą Podstawową i radą rodziców. Jak widać wszyscy tu dzisiaj przybyli rodzinnie, dzieci są przeszczęśliwe, to taki spóźniony Dzień Dziecka, ale też święto rodziny. Chcieliśmy, żeby to było też zakończenie roku szkolnego i początek wakacji – przybliżyła szczegóły imprezy Wioletta Więckowska, przewodnicząca KGW „Baby gotowe na wszystko”, które tą imprezą zaliczyły spektakularny powrót na kulturalną i społeczną scenę gminy Biała Podlaska. – Miałyśmy kilka złych chwil w swoim życiu, teraz wracamy. W kole jest nas czternaście, jesteśmy serdecznymi przyjaciółkami, więc myślę, że to dlatego tak się świetnie udaje, bo umiemy ze sobą współpracować. Jestem wdzięczna wszystkim podmiotom, które nas dzisiaj wsparły, bo to dzięki nim jest tyle atrakcji.

Ostatnie tygodnie obfitują w ciekawe wydarzenia integrujące całe rodziny i mieszkańców różnych miejscowości. Można na nich spotkać przedstawicieli różnych instytucji, ale też władz samorządowych. Mieszkańcom Swór towarzyszył również włodarz gminy.

Kolejny happening, rozpoczęcie lata, dzień rodziny. Przepiękna pogoda i przede wszystkim frekwencja. Jak widzimy tyle uśmiechniętych dzieciaczków to organizatorom tym bardziej chce się podejmować tego typu inicjatywy. Gratuluję, dziękuję i oby więcej takich imprez w naszej gminie! To przede wszystkim oddolne inicjatywy, zawsze musi się znaleźć w miejscowości kilka osób, które chcą coś robić, wyjść ze strefy komfortu, podjąć wysiłek, żeby innym sprawiać radość. Jak widać – warto! – podkreślił wójt gminy Biała Podlaska Konrad Gąsiorowski.

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Biała Podlaska
zdjęcia: Małgorzata Mieńko
film: Małgorzata Mieńko
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama