Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Kolejka ciężarówek i objazd w Czosnówce – Policja podjęła już działania

Podczas ostatniej sesji rady gminy w dniu 18 czerwca zastępca komendanta miejskiego Policji w Białej Podlaskiej Mariusz Kononiuk przedstawił zgromadzonym informacje dotyczące stanu bezpieczeństwa i porządku na terenie gminy Biała Podlaska w okresie 1.01-12.06.2024 r. Przybliżył również szczegóły inicjatyw podjętych w kwestii kolejki ciężarówek i objazdu w Czosnówce.

W w/w okresie na terenie gminy odnotowano 77 przestępstw przy ogólnej liczbie 917 gminno-miejskich karalnych zdarzeń, którymi zajmowała się Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej. Zarejestrowano również 117 wykroczeń, przy ogólnej liczbie 1098 incydentów.

Podczas jednego z ostatnich spotkań zainicjowanych przez KM Policji w Białej Podlaskiej poruszono dwie istotne kwestie dotyczące bezpieczeństwa na terenie gminy: kolejki ciężarówek oraz objazdu wyznaczonego dla przebudowywanej obecnie drogi w Czosnówce.

Kolejka była, jest i pewnie jeszcze długo z nami zostanie, dopóki nie zostaną wprowadzone pewne rozwiązania. O takie rozwiązania wnioskowałem do GDDKiA, m.in. o zmianę organizacji ruchu w rejonie trasy K2 od granic miasta do zjazdu na drogę K68 prowadzącą do terminala w Koroszczynie. Chodzi nam o to, by w ciągu pasa drogowego od Holi do Wólki Dobryńskiej nie było możliwości pozostawiania samochodów ciężarowych na tzw. Pauzach, co jest zjawiskiem nagminnym. Kierowcy parkują w miejscach niedozwolonych, robią odpoczynki. Wnosiliśmy o zmianę oznakowania pionowego i poziomego na tym odcinku, co ma uniemożliwić parkowanie pojazdów. Pozostałaby tylko ruchoma kolejka, co poprawiłoby bezpieczeństwo na terenie gminy – wyjaśnił szczegóły inicjatywy zastępca komendanta miejskiego Policji Mariusz Kononiuk.

Jak zauważył, w jego ocenie wprowadzenie takiego rozwiązania mogłoby przyczynić się do ograniczeniu kolejki tylko do terenu gmin Terespol i Zalesie. Zaznaczył jednak, że wdrożenie tego rozwiązania jest czasochłonne w związku z procedurami obowiązującymi w GDDKiA. Utrudnieniem związanym z kolejką jest również pozostawianie pojazdów na pasie drogowym w Holi. W miejscach newralgicznych zostały postawione znaki pionowe U21, które regulują strefy z ograniczeniem parkowania. – Na razie to się sprawdza, ale znamy pomysłowość kierowców samochodów ciężarowych, którzy w ciągu jednej nocy potrafią te znaki poprzewracać lub poprzewracać, by zmniejszyć obszar dla nich niedostępny. Codziennie te znaki sprawdzamy i objeżdżamy tę drogę, walcząc z tym zjawiskiem – podkreślił funkcjonariusz.

Drugą ważną dla mieszkańców gminy kwestią jest objazd związany z przebudowywaną drogą powiatową w Czosnówce. W miejscowości zainstalowane zostały kamery Zarządu Dróg Powiatowych, które rejestrują wjazd samochodów ciężarowych ograniczony znakiem B5 na zjeździe z Sidorek na ul. Solidarności. Obecnie komenda miejska prowadzi kilkadziesiąt czynności wyjaśniających w sprawie naruszenia tego znaku. – W dzień raczej te pojazdy się nie pojawiają na tym odcinku, najczęściej dochodzi do tego w godzinach nocnych – zauważył Kononiuk, wyjaśniając, że rejestrację tych pojazdów utrudnia prędkość jazdy. Na tym odcinku pojawiają się zazwyczaj pojazdy, których kierowcy próbują skrócić sobie dojazd do terminala w Koroszczynie. – Gdyby nie było kolejki, to nie byłoby tego problemu, te samochody nie jeździłyby przez Czosnówkę. Prowadzimy czynności, reagujemy na zgłoszenia, mamy zaplanowane działania ukierunkowane na Czosnówkę, gdzie nasi policjanci ruchu drogowego będą pełnili służbę w godzinach popołudniowych eliminując z ruchu kierowców niestosujących się do znaków. Wspólnie z panem wójtem będziemy starali się opracowywać rozwiązania, które nam ułatwią życie i będą mniej uciążliwe dla mieszkańców poszczególnych miejscowości.

 

materiał: Radio Biper Gmina Biała Podlaska
zdjęcie: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

  1. Ludzi nie interesuje dokąd ciężarówki jadą to jest sprawa kierowców czy droga przez Czosnówkę jest krótsza czy dłuższa ale fakt, że jest znak i notorycznie nie jest przestrzegany zakaz. Dzieje się to na oczach mieszkańców , którzy zadają sobie pytanie gdzie jest policja i po co to wszystko skoro i tak można robić co się chce.
    W kwestii pauz, to co ma pauza do oznakowania na drodze . Kierowca ma przewidzieć czas na postój i znaleźć sobie na to właściwe miejsce w odpowiednim czasie . To co, jak mu wskakuje pauza to staje na trasie nie patrząc gdzie się znajduje , staje i basta? No panowie makaron to we Włoszech nawijają na widelec, ale u nas ? Uszy są do noszenia np. okularów nie makaronu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama