Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Porady: Czy opłaca się oddać dywan do pralni?

Oddawanie dywanów do pralni chemicznej nie wiąże się z niczym innym, jak z odświeżeniem powierzchni materiałowej okładziny podłogowej. W kwestii opłacalności oddania dywanu z domu do pralni musisz dokładnie oszacować całkowite koszty oraz sprawdzić w galerii przykładowe realizacje firmy piorącej. Zobacz, jak działa pralnia dywanów Lublin i ile kosztują takie usługi.

Dywany na podłogach w domu to obecnie standard. Dawne trendy modowe powoli powracają do łask, dzięki czemu dywany spotykamy coraz częściej jako element dekoracyjny nieruchomości.

Ile kosztuje pranie dywanów w pralni?

Co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na pranie dywanów? Cennik to jeden z elementów, na podstawie którego oszacujesz całkowite wydatki związane z obcięciem włosów. Całkowite koszty związane z praniem dywanu o rozmiarach 100×200 cm wraz z usunięciem roztoczy, brzydkiego zapachu to wydatek na poziomie do 30 zł za m2.

W praktyce firma piorąca dywany może wziąć za oczyszczenie standardowego wymiaru dywanu od 100 do kilkuset złotych jednorazowo.

Zanim wybierzesz się ze swoim dywanem do pralni, upewnij się wcześniej, ile realnie kosztuje jego skrócenie. W przypadku usług firmy Pralnia Dywanów musisz też doliczyć koszty realizacji zamówienia – nawet do 3 dni roboczych.

Kiedy pranie dywanów w profesjonalnej prani ma sens?

Domowy dywan zawsze warto oddać do firmy piorącej wtedy, kiedy chcemy zadbać o estetykę wykorzystywanych produktów, a także cenimy sobie długowieczność rozwiązań. Wysokiej klasy usługi prania dywanów pozwalają na: neutralizację brzydkich, ciemnych plam, usuwanie brzydkich zapachów, neutralizację alergenów i rąk.

Zdecyduj się na pranie dywanów, jeśli:

  • cenisz sobie krystaliczną czystość powierzchni każdego dywanu w domu,
  • chcesz odzyskać dawny blask domowych dywanów,
  • widzisz gołym okiem, że poziom zabrudzenia dywanu jest na wysokim poziomie.

Ten rodzaj usług jest dostępny przez cały rok. Jeśli chcemy maksymalnie szybko zacząć korzystać z dywanów, zdecydujmy się na czyszczenie na sucho. W tym przypadku nie ma zastosowania odkurzacz piorący, ale zwykły proszek czyszczący, który można wcierać w strukturę materiału.

Jakie dywany można oddać do pralni?

Pamiętaj, że nie każdy dywan da się oddać do pralni chemicznej, która zajmie się jego czyszczeniem. W wielu przypadkach trzeba samodzielnie zająć się usuwaniem zabrudzeń z dywanów. Najpopularniejsze odmiany dywanów, które można swobodnie oddawać w ręce profesjonalistów to:

  1. Dywany syntetyczne – wykonane z materiałów syntetycznych, takich jak polipropylen, nylon czy poliester. Są zwykle bardziej odporne i łatwiejsze do czyszczenia. Większość z nich można bezpiecznie prać w pralniach chemicznych.
  2. Dywany wełniane – często delikatne i wymagają specjalnej troski. Pranie ich w pralni chemicznej jest zwykle bezpieczne, ale należy upewnić się, że pralnia ma doświadczenie w czyszczeniu takich materiałów. Wełna może się filcować lub kurczyć pod wpływem niewłaściwego traktowania.

Alternatywna opcja to dywany jedwabne. To materiał, który jest wyjątkowo delikatny, a więc który wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Dywany jedwabne powinny być prane tylko w renomowanych pralniach chemicznych, które mają doświadczenie w czyszczeniu jedwabiu. Pranie wodne może uszkodzić włókna jedwabiu.

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama