Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Biała Podlaska. Hola. Na „podwójnym gazie” podróżował tirem, „przy okazji” uszkodził trzy inne ciężarówki

Trzy uszkodzone ciężarówki to finał jazdy 53-latka zatrzymanego we wtorkowe popołudnie przez policjantów pełniących służbę na DK-2, po sygnale świadka zdarzenia. W chwili zatrzymania mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Trafił do „policyjnego aresztu” i usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

We miniony wtorek około godz. 16.00 dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kierowcy ciężarówki, który jadąc w stronę granicy uszkodził lusterka w dwóch zaparkowanych ciężarówkach. Do zdarzeń tym doszło w Białej Podlaskiej oraz miejscowości Hola. Po chwili do mundurowych dotarło kolejne zgłoszenie dotyczące kierowcy ciężarówki wykonującego niebezpieczne manewry na drodze. Tym razem zdarzenie miało miejsce w Holi, a nieznany kierowca zarysował kabinę i uszkodził lusterko trzeciego pojazdu. Tak jak w przypadku dwóch pierwszych zgłoszeń nie zareagował tylko kontynuował jazdę. Po pierwszym sygnale policjanci natychmiast podjęli czynności.

W tym samym czasie ciężarówka, której kierowca podejrzany był o udział w zdarzeniach drogowych został zatrzymany w miejscowości Woskrzenice Duże przez mundurowych z OPP Kielce, którzy pełnili służbę w kolejce samochodów ciężarowych oczekujących na możliwość przekroczenia granicy RP. Sygnał o prawdopodobnie nietrzeźwym kierowcy otrzymali od kierującej, która również podróżowała tą trasą i była świadkiem zdarzeń.

Za kierownicą ciężarowego mercedesa siedział 53-letni obywatel Białorusi. Badanie stanu trzeźwości kierowcy potwierdziło, że jest pijany. Urządzenie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

53-latek został zatrzymany do wyjaśnienia, natomiast ciężarówka trafiła na parking strzeżony. Wczoraj, gdy mężczyzna wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Odpowiadał będzie za kierowanie pojazdem z stanie nietrzeźwości oraz popełnione wykroczenia drogowe.

Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat i wysoka grzywna.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama