Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Zakończenie projektu „Poznaj – zachowaj – podaj dalej” w ECKiW OHP w Roskoszy (film)

Dnia 17 czerwca 2024 roku dobiegła końca realizacja projektu „Poznaj – zachowaj – podaj dalej”. W projekcie, sfinansowanym ze środków Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji MEN, udział wzięło 24 młodych ludzi z Polski i Litwy wraz z opiekunami.

Głównym celem projektu było poznawanie przez uczestników i popularyzacja niematerialnego dziedzictwa kulturowego oraz miejsc w Polsce i na Litwie, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Projekt miał na celu także pobudzanie do aktywności na rzecz społeczności lokalnej, poznawanie oraz stosowanie przez uczestników ciekawych metod i narzędzi pozaformalnego przekazywania wiedzy o dziedzictwie obu krajów, poznawanie kultury i historii kraju sąsiedzkiego, budowanie przyjaźni polsko-litewskiej, pogłębianie wzajemnego zrozumienia między młodzieżą z Polski i Litwy.

Międzynarodowa wymiana młodzieży odbyła się w dniach 12-18.05.2024r. w ECKiW OHP w Roskoszy, podczas której odbyły się najważniejsze działania projektowe.

W fazie ewaluacyjnej projektu opracowana została publikacja projektowa oraz reportaż filmowy ze zrealizowanych działań. Ważnym rezultatem projektu, opracowanym w tym czasie, jest także scenariusz gry terenowej „Depozytariusze”. Scenariusz ten jest dedykowany osobom i organizacjom, które chciałyby przeprowadzić w swojej społeczności grę promującą niematerialne dziedzictwo kulturowe. Gra została wymyślona i przeprowadzona dla dzieci i młodzieży z lokalnej społeczności przedostatniego dnia wymiany młodzieży i poprzedzona była licznymi przygotowaniami.

Podczas ostatnich spotkań w swoich grupach narodowych uczestnicy podsumowali realizację projektu oraz wspólnie obejrzeli wypracowane rezultaty.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z publikacją projektową i scenariuszem gry „Depozytariusze” oraz obejrzenia relacji filmowej z międzynarodowej wymiany młodzieży.

Linki do wypracowanych rezultatów projektu:

scenariusz gry terenowej

materiał: Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
tekst i zdjęcia: Maja Hince Specjalista ds. programów Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama