Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Terebela: Wypadek z udziałem wyprzedzanej rowerzystki

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 10.00 w miejscowości Terebela. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Transporterem 33-latek prawdopodobnie wykonując nieprawidłowy manewr wyprzedzania cyklistki potrącił ją lusterkiem. W wyniku zdarzenia 64- latka upadła doznając obrażeń ciała.

Z relacji uczestników wynikało, że pokrzywdzona początkowo nie chciała wzywać na miejsce pomocy medycznej, dlatego to kierowca WV-na osobiście przetransportował ją do szpitala. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Obydwie osoby trzeźwe. Ustalamy wszystkie okoliczności oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Przypominamy, że kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy: ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu, kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania, kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu, pamiętajmy też, że kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. W razie wyprzedzania roweru, wózka rowerowego, motoroweru, motocykla, hulajnogi elektrycznej, urządzenia transportu osobistego, osoby poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch lub kolumny pieszych odstęp ten nie może być mniejszy niż
1m.

Wczoraj przed południem w miejscowości Terebela kierujący Volkswagenem 33-latek, prawdopodobnie wykonując nieprawidłowy manewr wyprzedzania kierującej rowerem, uderzył ją lusterkiem. W wyniku zdarzenia 64-letnia cyklistka doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala.

Apelujemy o rozwagę na drodze!materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama