Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Wisznice: W liceum bezpiecznie korzystają z nowoczesnych technologii

W związku z ogłoszonym przez Ministerstwo Cyfryzacji w Polsce rok 2024 Rokiem Cyfrowej Higieny Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Zawadzkiego podjęła ważną inicjatywę. Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i rodziców szkoła promuje bezpieczne korzystanie z nowych technologii oraz edukujemy na temat zagrożeń wynikających z nadmiernego używania internetu.

Działania podejmowane w ramach projektu ose.hero dla rodziców i nauczycieli: przesyłanie darmowych materiałów przez dziennik elektroniczny, zawierających poradniki i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w sieci, edukacja na temat uzależnień od mediów cyfrowych i nadmiernego korzystania z internetu, zapoznanie się z poradnikiem o grach komputerowych, z poradnikiem o cyfrowej higienie “Offline znaczy zdrowiej”. A także zapoznanie ze stroną it-szkola.edu.pl

Dla uczniów na zajęciach z ECDL i informatyce: zapoznanie z platformą it-szkola.edu.pl, przystąpienie uczniów do kursów z cyberzagrożeń, ukończenie kursu “Cyfrowa higiena, nadużywanie internetu oraz nowych technologii” na stronie bezpieczniwsieci.edu.pl.

Uczniowie i nauczyciele na tych platformach mogli znaleźć materiały związane z cyfrową higieną, cyberzagrożeniami i innymi ważnymi zagadnieniami związanymi z edukacją. Sprawdzili swoją wiedzę i uzyskali certyfikaty wystawione przez NASK.

Koordynatorem projektu w wisznickim liceum jest nauczyciel informatyki Agata Linkiewicz.


materiał: LO Wisznice
tekst i zdjęcia: LO Wisznice
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama