Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

XVII Przegląd Zespołów Tanecznych „Love to Dance” o Puchar Starosty Bialskiego w Terespolu (galeria)

16 czerwca Miejskie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Terespolu zaprosiło tancerzy z powiatu bialskiego do rywalizacji o puchar starosty podczas XVII już odsłony Przeglądu Zespołów Tanecznych "Love to Dance".

Występy przybyłych na wydarzenie zespołów tanecznych oceniało jury w składzie:

Robert „Jamnik” Jamiński – związany z tańcem od najmłodszych lat, poświęcił większość życia na doskonaleniu tej sztuki. Twórca projektu Praktyka Ruchu w Tańcu ulicznym. Twórca DOTSPOTA – Przestrzeni artystycznej dla tancerzy, która w tym roku otrzymała nagrodę Złotego Gryfa za działalność artystyczną. Autor dwóch książek o tematyce tanecznej. W 2018 roku otrzymał nagrodę Człowieka Roku Ziemi Łęczyńskiej za osiągnięcia taneczne. Ciągle szkoli się od najlepszych tancerzy w Polsce i na świecie. Obecnie aktywny tancerz, trener, pasjonat sztuki, członek formacji Praktyka Ruchu – obecnych Mistrzów Polski IDO Formacje Breaking.
Joanna Dudek – tancerka, choreografka, instruktorka tańca specjalizująca się w tańcu współczesnym i orientalnym. Od ponad 12 lat związana z lubelską sceną tańca, biorąc udział w spektaklach, performensach i wydarzeniach artystycznych. Na codzień współpracuje z Lubelskim Teatrem Tańca, Operą Lubelską, instytucjami kultury i szkołami tańca na Lubelszczyźnie, prowadząc grupy i zespoły taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Założycielka i choreografka Formacji Tańca Orientalnego LAYLA z Lublina.
Natalia Sykut – od 2013 roku prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej na kierunku choreografia i techniki tańca oraz zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez lata związana z Lubelskim Centrum Ruchu działającym przy Lubelskim Teatrze Tańca, nauczycielka i choreografka zespołów tanecznych np. w Pałacu Młodzieży w Warszawie, obecnie nauczyciel tańca w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Pełni funkcję level dance performance w ogólnopolskiej szkole musicalowej Broadway Musical School, gdzie koordynuje pracę instruktorów tańca z Krakowa, Katowic oraz Wrocławia; współtworzy musicale prezentowane na deskach teatrów w całej Polsce.

Tancerze rywalizowali w kategoriach: show dance oraz hip hop występując solo, w duetach bądź formacjach.

Celem przeglądu jest promowanie twórczości tanecznej, rozwijanie zdolności oraz talentów estradowych wśród dzieci i młodzieży. Impreza ma też na celu spopularyzowanie zespołowych form tańca, promowanie walorów artystycznych i wychowawczych, a także możliwość wymiany doświadczeń i pomysłów w ramach pracy z zespołami tanecznymi. Jest doskonałą okazją do konfrontacji dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych.

Wkrótce wyniki.

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Terespol
zdjęcia: Jerzy Gzara
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama