Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Międzyrzec Podlaski. Roskosz. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

Czerwiec to czas pikników, festynów oraz wizyt najmłodszych w jednostkach Policji. Bialscy policjanci chętnie odpowiadają na zaproszenia przygotowując policyjne stoiska oraz otwierają swoje drzwi na przyjęcie niecodziennych gości. Ostatnio mundurowi wzięli udział w Pikniku Rodzinnym w Roskoszy. Natomiast przed weekendem przedszkolaki z Rzeczycy odwiedziły komisariat w Międzyrzecu Podlaskim. Wszystko po to by zbliżające się wakacje były bezpieczne.

W niedzielne popołudnie policjanci odpowiedzieli na zaproszenie organizatorów Pikniku Rodzinnego przygotowując stoisko policyjne. Na pikniku organizowanym przez Parafię Prawosławną pw. Św. Cyryla i Metodego w Białej Podlaskiej wspólnie z Prawosławnym Metropolitalnym Ośrodkiem Miłosierdzia ELEOS oraz Bractwem Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko- Chełmskiej, który odbył się w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy przygotowali pokaz sprzętu policyjnego. Najmłodsi uczestnicy spotkania mieli okazję przymierzyć elementy umundurowania i usiąść za kierownicą radiowozu oraz cieszących się ogromnym zainteresowaniem motocykli.

Dodatkową atrakcją przygotowaną przez mundurowych była możliwość „ujawnienia i zabezpieczenia” odbitek własnych linii papilarnych. Dzieci cierpliwie czekały na swoją kolejkę do sprzętu wykorzystywanego na co dzień przez technika kryminalistyki.

Czerwiec to również czas spotkań z dziećmi, które odwiedzają policjantów w ich miejscu pracy. Ostatnio międzyrzecki komisariat odwiedziły wszystkie grupy przedszkolaków z Rzeczycy. Z ogromnym zaciekawieniem zwiedzały budynek oraz dowiedziały wiele o pracy funkcjonariuszy tego komisariatu. Wszystkie przedszkolaki otrzymały również opaski odblaskowe i zobowiązały się z nich korzystać, wiedząc już jak bardzo wpływają one na bezpieczeństwo.

Spotkania te są także doskonałą okazją by przypomnieć dzieciom i młodzieży podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno w szkole jak też w domu oraz podczas zbliżającego się „wielkimi krokami” wakacyjnego odpoczynku.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama