Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Grupa Kontrast świętowała wystawą jubileusz 15-lecia twórczej działalności (film) (galeria)

15 czerwca w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Wisznicach odbył się uroczysty wernisaż wystawy prac członków grupy Kontrast, która w tym roku obchodzi jubileusz 15-lecia twórczej działalności.

Uczestnicy wernisażu mieli okazję oglądać prace Marty Andała, Hanny Korzeniowskiej, Leszka W. Niewiadomskiego, Renaty Owczaruk, Jarosława Struka, Zbigniewa Strzyżyńskiego i Małgorzaty Wzorek.

Zgromadzonych powitała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Oświaty w Wisznicach Jolanta Bazylczuk.

To nie jest zwykła wystawa. To wystawa jubileuszowa, słynna grupa Kontrast dzisiaj u nas świętuje swoje 15-lecie. To grupa artystów pochodzących z Lubelszczyzny. Prace pochodzą głównie z plenerów – wyjaśnia dyrektor GOKiO Jolanta Bazylczuk. Prace artystów trafiły do Wisznic za sprawą Doroty Kulickiej, lokalnej artystki zaprzyjaźnionej z grupą Kontrast. – Wystawa będzie u nas gościła przez miesiąc.

Wernisaż był okazją do złożenia artystom gratulacji i życzeń, do których przyłączył się wójt gminy Wisznice Piotr Dragan. Włodarza bardzo często spotykamy na tego typu wydarzeniach, podczas których promowana jest twórczość artystyczna i szeroko pojęta kultura. Warto również podkreślić fat, że gmina dysponując odrestaurowanym Centrum Kultury Chrześcijańskiej posiada atrakcyjne zaplecze organizacyjne zachęcające do przeprowadzania wystaw czy koncertów.

Centrum Kultury Chrześcijańskiej stanowi miejsce z charakterem, w którym rzeczywiście można oglądać i słuchać Sztukę przez duże S. Dziś do pooglądania grupa Kontrast – przepiękne obrazy, różnorodność stylów, obrazy rzucające na kolana. Niektórzy już prezentowali swoje prace w Wisznicach, natomiast cała grupa jeszcze nie. Można też coś posłuchać, bo wystawę rozpoczynamy występem pana Wojciecha Lesiuka, kapelmistrza Orkiestry Dętej OSP w Łomazach, który zagra na trąbce dwa utwory – przybliża szczegóły wydarzenia wójt Piotr Dragan.

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Wisznice
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama