Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Jeśli uzależnienie to tylko od sportu! Gminny Dzień Dziecka w Rokitnie (galeria)

5 czerwca w Szkole Podstawowej w Rokitnie odbył się "Gminny Dzień Dziecka - jeśli uzależnienie to tylko od sportu". Organizatorzy: Gminna Instytucja Kultury w Rokitnie oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rokitnie. Współorganizatorzy: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Patronat honorowy: Wójt Gminy Rokitno - Jacek Szewczuk. Sponsorzy wydarzenia: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "KOMUNALNIK" Sp. z o. o. oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjne, Handlowe i Usługowe "DOMBUD".

Dzieci zarówno te młodsze jak i starsze miały przygotowane mnóstwo atrakcji, aby ten dzień był na prawdę wyjątkowy i pełen pozytywnych wrażeń. Były prowadzone gry ruchowe, zabawy integracyjne, tańce i animacje- czyli to co maluchy lubią najbardziej. W tak wspaniałym dniu nie mogło zabraknąć także słodkości przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

W trzech słowach można opisać imprezę tak: była muzyka, śpiew, tańce i super zabawa do utraty tchu.„- mówi Joanna Sieraj dyrektor Gminnej Instytucji Kultury w Rokitnie.

„W tym roku poprzez to wydarzenie promowaliśmy umiejętności trzeźwego i zdrowego stylu życia dzieci i młodzieży poprzez sport, rozrywkę i aktywny wypoczynek, wspólne uczestnictwo w zabawie, edukowaliśmy jak można w sposób konstruktywny, bez różnego rodzaju używek spędzać wolny czas, podnosząc jednocześnie świadomość dzieci i młodzieży na temat skutków zażywania środków uzależniających. Cele te wpisują się w Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.” – podkreśla Katarzyna Pietraszkiewicz Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rokitnie.

W wydarzeniu wzięli również funkcjonariusze Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitnie, którzy prezentowali swoje pojazdy i opowiadali o swojej służbie. „Ważne jest wpajanie dzieciom od najmłodszych lat zdrowych nawyków”. – dzielnicowa Gminy Rokitno, młodszy aspirant Aneta Filc.

Swoją pasją do przyrody i zwierząt dzielił się także Pan Sebastian Santus z Polskiego Związku Łowieckiego. Swoim zamiłowaniem do książek zaś zachęcała Pani Anna Michaluk z Gminnej Biblioteki Publicznej w Rokitnie.


materiał: Gminna Instytucja Kultury w Rokitnie
tekst i zdjęcia: Joanna Sieraj dyrektor Gminna Instytucja Kultury w Rokitnie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama