Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Memoriał Stanisława Seheniuka (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 23 czerwca 2024
, godz. 10:00
23 czerwca 2024 r. po raz 29 odbędzie się w Kodniu Memoriał Stanisława Seheniuka w piłce siatkowej. Przez blisko trzydzieści lat, Memoriał stał się nie tylko miejscem sportowej rywalizacji, ale również miejscem spotkań pokoleń, ponieważ niejednokrotnie dzisiaj występują już dzieci, a nawet wnuki pierwszych zawodów, rozgrywanych na początku lat 90-tych, czyli jeszcze w ubiegłym wieku.

Memoriał Stanisława Seheniuka na stałe zagościł wśród sportowo-rekreacyjnych imprez rozgrywanych w naszym regionie, przez wiele lat popularyzując siatkówkę. Zawody memoriałowe wypromowały wielu wspaniałych zawodników, którzy później błyszczeli w imprezach rangi krajowej. Przypomnę tutaj tylko sukcesy siatkarzy z drużyny Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej, wielokrotnych triumfatorów kodeńskich zmagań.

Przez blisko trzydzieści lat, Memoriał stał się nie tylko miejscem sportowej rywalizacji, ale również miejscem spotkań pokoleń, ponieważ niejednokrotnie dzisiaj występują już dzieci, a nawet wnuki pierwszych zawodów, rozgrywanych na początku lat 90-tych, czyli jeszcze w ubiegłym wieku.

W tym roku, wobec skomplikowanej sytuacji na naszej granicy, organizatorzy chcieliby w sposób szczególny zachęcić do udziału w zawodach drużyny ze służb mundurowych (WP, SG, Policji, WOT, czy też PSP), dlatego zaplanowaliśmy oddzielny puchar.

Organizatorami Memoriału są Wójt Gminy Kodeń, Towarzystwo Przyjaciół Kodnia oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Kodniu.

XXIX Memoriał Stanisława Seheniuka w piłce siatkowej, honorowym patronatem objął Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego. Jacek Malarski – Towarzystwo Przyjaciół Kodnia

materiał: Towarzystwo Przyjaciół Kodnia
tekst i zdjęcia: Jacek Malarski – Towarzystwo Przyjaciół Kodnia
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama