Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Opowieści z morza i Pomorza. Wieczór autorski Gabriela Oleszka (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 19 czerwca 2024
, godz. 18:00
Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Renata Szwed oraz Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk serdecznie zapraszają na wieczór autorski Gabriela Oleszka. Spotkanie zaplanowano na środę (19 czerwca 2024r.) o godzinie 18:00 w Dziale Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej. Na uczestników czekają opowieści o morzu i Pomorzu.

Podczas spotkania będzie można zakupić książki oraz obrazy autora. Gabriel Piotr Oleszek urodzony 16 marca 1948 w Wałbrzychu. Pochodzi z rodziny nauczycielskiej. Absolwent Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni 1968 (poprzedniczki dzisiejszego Morskiego Uniwersytetu w Gdyni) oraz Uniwersytetu Gdańskiego 1976. Przeszedł wszystkie szczeble morskiej kariery, w tym 28 lat na stanowisku kapitana statków.

W przerwach w pływaniu kilkakrotnie pracował w służbie Głównego Nawigatora w Polskich Liniach Oceanicznych w Gdyni oraz jako pełnomocnik dyrektora Polskiego Rejestru Statków w Gdańsku. Był również ławnikiem Izby Morskiej w Gdyni, członkiem międzynarodowej grupy roboczej do spraw Kodeksu Zarządzania Bezpieczną Eksploatacją Statków i Ochrony Środowiska Morskiego w
Oslo, a także członkiem Komitetu Jakości Międzynarodowego Stowarzyszenia Instytucji Klasyfikacyjnych w Nowym Jorku i przedstawicielem PRS w tym komitecie.

Opublikował liczne artykuły i opowiadania w prasie wybrzeża i ogólnopolskiej. Szereg publikacji fachowych w prasie
specjalistycznej. Był też stałym współpracownikiem dwutygodnika Namiary – fachowego periodyku poświęconego gospodarce morskiej.

Współpracował również z TVO Gdańsk – występując między innymi w programie: Opowieści z morzem w tle. Był także członkiem Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów „MARE NOSTRUM”. Zachęcony przez kolegów, a w szczególności przez czołową artystkę Stowarzyszenia Barbarę Wojtanowską zajął się też malowaniem obrazów i ponad czterysta obrazów już wykonał. W większości są
to obrazy marynistyczne. Stosuje technikę olej, a także od niedawna akwarelę.

Jest zafascynowany marynistyką Mariana Mokwy, Antoniego Suchanka i Henryka Baranowskiego Napisał ponad 40 książek wspomnieniowych, marynistycznych lub marynistycznych z wątkiem sensacyjnym.

materiał: Miejska Biblioteka Publiczna
tekst i zdjęcia: Anna Wiczuk Kierownik Działu Promocji Miejska Biblioteka Publiczna
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama