Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Podróże małe i duże przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 3 (galeria)

Czy przedszkolna wycieczka może być atrakcyjna i tania? Otóż tak! Przekonały się o tym przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Białej Podlaskiej, które odwiedziły kilka pobliskich miejscowości korzystając z lokalnych środków transportu.

Do redakcji wpłynęła relacja z tego wydarzenia:

Podróże małe, a duże….

Czy przedszkolna wycieczka może być atrakcyjna i tania? Otóż tak:

Atrakcji co niemiara za 15 złotych! Grupa 4-latków „Żabek” z Przedszkola Samorządowego Nr 3 wyruszyła rankiem, ze swoimi paniami Beatą Zachariasz, Dorotą Plebanowicz i Justyną Sidoruk, autobusem liniowym MZK na dworzec PKP. Tam po zwiedzeniu budynku wsiedli do pociągu IC. Krótką podróż do Chotyłowa umilił pobyt w uroczym wagonie i przesympatyczna pani konduktor. Dzieciaki żałowały, że to krótki przejazd, ale…

Stamtąd udały się do OSP Chotyłów, gdzie czekali na nich strażacy. Dzieciaki obejrzały sprzęt strażacki i posłuchały opowiadania strażaka o tym, jak wygląda ta służba. Maluchy weszły do samochody, montowały prądownice do strażackich węży. Miały okazję przymierzyć hełm, maskę, założyć na plecy butlę z powietrzem, a na koniec coś, co lubią bardzo: torba cukierasów.

Po małym posiłku wędrówka do „Barwinka”. Tam pani leśnik Małgorzata Bielak, pokazała dzieciakom leśne muzeum i przeprowadziła przez las. Na edukacyjnej ścieżce napotkali na mrówki, usłyszeli śpiew ptaków i szum lasu, zobaczyli biegnącego przez polanę koziołka. Posiłek regeneracyjny przy leśniczówce, berek, pompki i tropienie niedźwiedzia… cóż więcej trzeba do szczęścia?

Wracając szybkim krokiem, bo goniła ich okrutna chmura, zdążyli się skryć w podziemnym przejściu. Z tego też można czerpać radość. Kilka minut przed powrotnym pociągiem wyszło słońce. Szczęśliwi wrócili do Białej. Warto tu podziękować OSP Chotyłów i Nadleśnictwu Kłoda.

Takie to „podróże małe, a duże”…

 

materiał: Przedszkole Samorządowe nr 3 w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Beata Zachariasz
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama