Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Nowy most w Wysokim coraz bliżej realizacji. Umowa została już podpisana (film)

7 czerwca w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej miało miejsce podpisanie umowy na przebudowę mostu na rzece Krznie w Wysokim w ciągu drogi powiatowej nr 1114L Sławacinek Nowy - Porosiuki - Sokule - Dołha - Sitno - Wysokie na odcinku Puchacze - Wysokie. Wykonawca zrealizuje zadanie jeszcze w tym roku.

Obecny most łączący odcinek drogi pomiędzy Wysokim i Rudnikami ma długość 40 m, jego nowa wersja zostanie przedłużona do 50 m, obiekt będzie miał szerokość 13 m.

Dodatkowo razem z tym zadaniem zostanie przeprowadzony remont drogi na odcinku po ok. 500 m w kierunku obu miejscowości. Jadać do Wysokiego od strony Rudnik po prawej stronie jezdni zostanie wybudowana ścieżka rowerowa, która poprawi bezpieczeństwo rowerzystów, głównie dzieci dojeżdżających do Szkoły Podstawowej im. Karola Krysińskiego w Rudnikach.

Zadanie wykona firma budrexMOSTY Sp. z o.o. z Białegostoku, z którą Zarząd Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej podpisał umowę w dniu 7 czerwca. Firmę reprezentowali tego dnia prezes Jacek Siemieniuk oraz dyrektor ds. produkcji Robert Wysztygiel. Członek konsorcjum: B.K. Tras Roboty drogowe Borsukiewicz Sp.j., Białystok

Mosty mają to do siebie, że są porozrzucane po całym kraju, dlatego trzeba je budować i remontować tam, gdzie akurat są ogłoszone przetargi. Obracamy się na ścianie wschodniej, czyli woj. warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie i mazowieckie – argumentuje udział w przetargu ogłoszonym przez ZDP prezes firmy z Białegostoku budrexMosty Jacek Siemieniuk. Warto przypomnieć, że budowany most w Czosnówce wraz z kładką kompozytową to również dzieło tej firmy. – To pierwsze nasze zadanie na tym terenie i jak widać, nie ostatnie.

Więcej o przebudowie mostu w Czosnówce:
W Czosnówce została zamontowana kompozytowa kładka rowerowa (film) (galeria) <<==>> LINK

W imieniu inwestora umowę podpisali z wykonawcą starosta bialski Mariusz Filipiuk oraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej Artur Rogulski.

Podpisaliśmy dziś umowę na przebudowę mostu w Wysokim. Koszt robót budowlanych wynosi 12,6 mln zł, z tego otrzymaliśmy 50% dofinansowanie z rezerwy ministra infrastruktury. Prace powinny się zamknąć w terminie do 15 grudnia 2024 r. – podaje szczegóły inwestycji dyrektor ZDP Artur Rogulski. Jak informuje, na czas prac wykonawca planuje organizację objazdu. – Na pewno wystąpią utrudnienia, a mieszkańcy będą musieli się liczyć z tym, że nadłożą troszeczkę drogi, ale zawsze musi być gorzej, żeby mogło być lepiej. 

Wartość inwestycji: 12.611.742,06 zł
Dofinansowanie 50%: 6.305.871,03 zł

Droga Wysokie – Puchacze, tu gdzie jest most, zostanie zamknięta. Mamy pół roku, puszczenie ruchu do 15 grudnia to wyzwanie, ale lubimy takie wyzwania – stwierdza prezes Jacek Siemieniuk.

Specyfikacja zadania „Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1114L Sławacinek Nowy – Porosiuki – Sokule – Dołha – Sitno – Wysokie odc. Puchacze – Wysokie”:

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi powiatowej 1114L. W ramach inwestycji projektowana jest rozbudowa odcinka drogi powiatowej od km 21+602,5 do km 22+484 wraz z rozbiórką istniejącego mostu drogowego przez rzekę Krzna i budową w jego miejscu nowego obiektu. Zaprojektowano obiekt o konstrukcji zespolonej beton-beton z zastosowaniem prefabrykowanych belek typu T.

W ramach zadania zaplanowano także rozbudowę drogi powiatowej Nr 1114L, tj. wycinkę drzew i krzaków, roboty rozbiórkowe, budowę przepustów, roboty ziemne pod warstwy konstrukcyjne, ustawienie krawężników, obrzeży, elementów typu „L”, wykonanie warstw konstrukcyjnych jezdni, zjazdów, ścieżki pieszo-rowerowej, chodników, poboczy, budowę rowów przydrożnych, humusowanie oraz umocnienie skarp, rowów i poboczy, nasadzenia drzew, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Jak informuje dyrektor ZDP Artur Rogulski, powiat przygotowuje się do przebudowy mostu w Dołdze, na co została już wykonana dokumentacja. W trakcie opracowania jest też dokumentacja na most w okolicy Kłody Dużej.

 

materiał: Radio Biper Powiat Bialski / Gmina Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama