Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Akcja „Prędkość” na drogach powiatu bialskiego

Dziś od rana na drogach powiatu prowadzimy ogólnopolską akcję „Prędkość”. Policjanci skontrolują czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości. Mundurowi będą dokonywać pomiarów zarówno przy użyciu stacjonarnych radarów oraz samochodów wyposażonych w videorejestratory. W działaniach zaangażowani są przede wszystkim policjanci z bialskiej drogówki, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom na drodze.

Dzisiejsza akcja „Prędkość” prowadzona jest w całym kraju. Należy więc spodziewać się większej ilości patroli na drogach. Od rana na drogach naszego powiatu kontrolujemy prędkość kierujących pojazdami zarówno statycznie przy użyciu mierników prędkości jak i dynamicznie przy użyciu videorejestratorów.

Celem tych działań jest zapobieżenie wypadkom drogowym oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów prawnych przez uczestników ruchu. Podczas wzmożonych kontroli policjanci będą sprawdzać także: stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego.

Przypominamy o obowiązku stosowania się do ograniczeń prędkości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Ponadto powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki m.in.: umiejętności i doświadczenie w kierowaniu pojazdami, stres, zmęczenie, zażywane leki.

Należy również pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości, w sytuacji nagłego zagrożenia, panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Zdejmij nogę z gazu!

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska / podinspektor Beata Miszczuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama