Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

„Hospitality Mindset” – o tajnikach hotelarstwa w Akademii Bialskiej (film) (galeria)

Z inicjatywy Studenckiego Koła Naukowego Anglistów 27 maja w Akademii Bialskiej odbył się wykład otwarty o tajnikach hotelarstwa "Hospitality Mindset", który wygłosił jeden z bardziej znanych ekspertów w dziedzinie prowadzenia hoteli - Paweł Lewtak.

Wykład wygłosił tego dnia Paweł Lewtak – prezes zarządu Hoteli Warszawskich Syrena, dyrektor generalny Hotelu Polonia Palace oraz wiceprezydent zarządu EHMA.

Z zawodu jestem hotelarzem, ale jestem też dumnym bialczaninem, bo stąd pochodzę i z przyjemnością przyjechałem dzisiaj, żeby podzielić się moimi doświadczeniami, jeśli chodzi o pracę w hotelu. Praca w hotelu i usługach to nie tylko branża wymagająca, ale też poniekąd stan umysłu – zauważa Paweł Lewtak. – To zawód związany z ludźmi, bo pracujemy z ludźmi i dla ludzi. Co roku do Polski przyjeżdżają miliony ludzi, to jedna z największych branż, jeśli chodzi o świat i bardzo dużo ludzi w niej pracuje.

Podczas swojego wystąpienia ekspert mówił o swoim doświadczeniu w branży podkreślając, że to bardzo ciekawa praca, perspektywiczna i mająca bez wątpienia dobrą przyszłość w perspektywie nawet kilkudziesięciu lat. Przybywa ludzi podróżujących, turystów, zatem zapotrzebowanie na usługi hotelarskie wciąż rośnie. – Chcę zachęcić tych adeptów, osoby, które chcą coś w życiu osiągnąć, do tego, aby dołączyły do naszego grona – podsumowuje nasz rozmówca.

Usługi hotelarskie nierozerwalnie związane są z umiejętnościami lingwistycznymi i znajomością języków obcych, co jest bardzo istotne w pracy z ludźmi z różnych zakątków kraju.

Nasza filologia angielska oferuje dwie specjalizacje: dydaktyczną i tłumaczeniowo-biznesową, która przydaje się w tej dziedzinie – wyjaśnia Daniel Sawczuk, filolog, opiekun Studenckiego Koła Naukowego Anglistów, argumentując powód organizacji wykładu właśnie w zakresie hotelarstwa.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama