Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

II spotkanie Wirtualnego Klubu Seniora w bialskim szpitalu

W dniu 12 maja w Auli Centrum Dydaktyczno-Administracyjnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej odbyło się kolejne spotkanie Wirtualnego Klubu Seniora. "Żyjmy dłużej – lecznicze aspekty muzykoterapii. Aktywizacja" oraz "Aktywny Senior – Zdrowy Senior" to tematy zaproponowane na wykłady których wysłuchali seniorzy a nawet brali w nich czynny udział. Cały czas trwa nabór do WKS. Jak zostać członkiem klubu? Odpowiedź w materiale.

W pierwszej części licznie zgromadzeni członkowie klubu wysłuchali wykładu „Żyjmy dłużej – lecznicze aspekty muzykoterapii. Aktywizacja”. Wykład był poświęcony roli i znaczeniu profesjonalnie prowadzonych procedurach muzykoterapeutycznych w leczeniu. Prowadzący specjalista – muzykoterapeuta Daniel Świąder przybliżył aktualne wyniki badań dotyczące stosowania aktywności muzycznych w obszarze zdrowia fizycznego, psychicznego i społecznego. Wykładowca zaprezentował osiągnięcia muzykoterapii w kontekście teorii stresu oraz zagadnienia chorób psychosomatycznych. Seniorzy dowiedzieli się jak samodzielnie mogą stosować muzykę w celu poprawy nastroju i ogólnej kondycji psycho-fizycznej. W trakcie wykładu seniorzy śpiewali i grali na instrumentach.

Po przerwie na kawę, ciasteczko i pogaduchy swoje zajęcia rozpoczął fizjoterapeuta mgr Przemysław Dziurda zatytułowane „Aktywny Senior – Zdrowy Senior”. Prowadzący wyjaśnił znaczenie aktywności fizycznej w profilaktyce wielu chorób. Przedstawił zagrożenia z powodu niefachowego wykonywania prostych codziennych czynności oraz przedstawił poprawną formę ich wykonania. Punktem kulminacyjnym wykładu było przedstawienie podstawowych ćwiczeń, który każdy może wykonać sam w domu, za pomocą przyrządów znajdujących się zawsze pod ręką (kij od szczotki, butelka, poduszka itp.) w czym czynny udział wzięli członkowie klubu zgromadzeni na sali.

Cały czas trwa nabór do WKS. Wystarczy zarejestrować się on-line za pomocą formularza na stronie internetowej szpitala lub osobiście wypełnić formularz, który można pobrać ze strony lub otrzymać bezpośrednio w punktach składania:

Centrum Dydaktyczno-Administracyjne WSzS ul. Terebelska 57-65 oraz Domowy Szpital ul. Spółdzielcza 5

Informacje dotyczące zasad przystąpienia do klubu można również otrzymać telefonicznie pod numer telefonu 533 888 319, (83) 414 72 12 lub (83) 414 76 41.materiał: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Magdalena Uss Kierownik Działu Organizacyjno-Prawnego Rzecznik Prasowy Szpitala WSzS Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama