Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Escapetruck w Białej Podlaskiej. Policyjna akcja podnoszenia świadomości na temat handlu ludźmi (film) (galeria)

27 maja na placu Wolności w Białej Podlaskiej pojawił się Escapetruck będący elementem akcji prowadzonej przez Policję w ramach podnoszenia świadomości społecznej na temat zjawiska handlu ludźmi.

Escapetruck to specjalnie przygotowany escaperoom w naczepie pojazdu, za pomocą którego mundurowi edukują mieszkańców na temat przeciwdziałania tego typu zagrożeniom.

27 maja pojazd stacjonował na Placu Wolności, gdzie wszyscy chętni mogli zmierzyć się z przygotowanymi zadaniami, a finalnie wydostać się z ciężarówki po rozwiązaniu interaktywnych zadań i łamaniu szyfrów.

Udział w grze pozwala zrozumieć, z jakim dramatem mierzą się osoby, które padły ofiarą handlu ludźmi. 

Biała Podlaska znalazła się na trasie jedenastu miasta, które wezmą udział w tym projekcie. Escaptruck jest inicjatywą holenderskiej Fundacji Reshape przy wsparciu holenderskiej Policji oraz Ambasady Królestwa Niderlandów w Polsce. Projekt został zainicjowany w 2003 roku w Polsce przy ścisłej współpracy z Centrum Badań nad Handlem Ludźmi Uniwersytetu Wrocławskiego oraz polską Policją i Strażą Graniczną.   Celem projektu jest podnoszenie świadomości społeczeństwa oraz wsparcie organów ścigania w walce z handlem ludźmi – przybliża szczegóły mł. asp. Aneta Filc z Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim.

Uczestnicy mogli również poznać prawdziwe historie kobiet, które padły ofiarą handlu ludźmi w Polsce, a którym udało się uciec dzięki pomocy władz. Policjanci udzielali informacji na temat zagrożeń, sposobów działania przestępców i skutków handlu ludźmi.

Swoje stoiska przygotowały tego dnia różne służby mundurowe, m.in. Policja i Straż Graniczna oraz Powiatowy Urząd Pracy. Zainteresowani mogli uzyskać informacje dotyczące naboru do służb oraz obejrzeć prezentowane wyposażenie.

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
film: Bartek Sawa Sawicki / KMP Biała Podlaska
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama