Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

AP Champion Biała Podlaska – porażka to też nauka (film)

24 maja młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej Champion Biała Podlaska spotkali się przy piłce z drużyną Unia Krzywda. Tym razem nie udało się wygrać meczu, ponieważ rywale, obecny lider tabeli, strzelili pięć goli, tracąc tylko jedną bramkę.

Mecz pomiędzy AP Champion Biała Podlaska a Unią Krzywda został rozegrany jako ostatnia kolejka ligowa Trampkarzy U15 (rocznik 2009 i młodsi) w tym sezonie.

Wynik meczu
AP Champion Biała Podlaska 1:5 Unia Krzywda 

Jak podkreśla prezes AP Champion Biała Podlaska Kamil Matczuk, każdy mecz, nawet ten przegrany, to również bardzo ważny element życia młodych sportowców, z którego mogą wyciągać liczne wnioski i naukę, jakich błędów nie popełniać w przyszłości.

 – Sport dzieci i młodzieży uczy poprzez zwycięstwa i porażki przede wszystkim siły charakteru i hartu ducha, ale też pokory, zarówno zwyciężania jak i przegrywania. Nasi trenerzy uczą też przegrywania z klasą – mówił podczas meczu Kamil Matczuk.

Co ważne, piłka nożna integruje, i młodszych i starszych, co zauważył nasz rozmówca. – Poprzez sport, dzięki naszej szkółce i jej podobnym, ludzie nawiązują przyjaźnie na wiele lat, co jest bezcenne. Również bezcenna jest wartość akademii, którą mam przyjemność prowadzić. Widoczne są przyjaźnie i powiązania, przez wiele lat, nawet po skończeniu akademii. 

Obecnie AP Champion gra w lidze okręgowej, ale celem jest liga wojewódzka.

Osoby chętne do dołączenia do akademii mogą szukać informacji na stronie https://www.apchampion.pl/ , również na profilu społecznościowym na FB https://www.facebook.com/apchampionbp

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska / AP Champion Biała Podlaska
zdjęcia: AP Champion Biała Podlaska
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama