Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Akademia Bialska: wykład otwarty „Janusz Korczak: wszystkie moje dzieci” (film)

Studenckie Koło Naukowe Kurtyna Akademii Bialskiej zorganizowało wykład otwarty pt. "Janusz Korczak: wszystkie moje dzieci". Wykład połączony był z autorską sztuką "Śnienie" w wykonaniu Grupy Teatralnej SOSW w Zalutyniu "Konik na Biegunach".

Studenckie Koło Naukowe Kurtyna Akademii Bialskiej zorganizowało wykład otwarty pt. „Janusz Korczak: wszystkie moje dzieci”. Wykład połączony był z autorską sztuką „Śnienie”- będącą nawiązaniem do znanych utworów literackich i snów – w wykonaniu Grupy Teatralnej Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zalutyniu „Konik na Biegunach”.

Pomysł na konferencję poświęconą działalności Janusza Korczaka stąd, że odnosił się on do godności człowieka. Mówił, że dziecko należy również traktować jako człowieka, jako osobę pełnoprawną, ze wszystkimi swoimi umiejętnościami, wadami i zaletami. Ponadto prelegentka mgr Barbara Anna Kierczuk, która zaprezentowała się na scenie, jest związana z myślą Janusza Korczaka i pracowała 30 lat w edukacji. To jej przede wszystkim zawdzięczamy ten pomysł. Później postanowiłam połączyć to w naszym Kole Studenckim „Kurtyna”, ponieważ ono jest organizatorem tego wydarzenia, z SOSW w Zalutyniu – powiedziała mgr Karolina Sienkiewicz z Zakładu Pedagogiki Akademii Bialskiej. – A jeżeli chodzi o samego Janusza Korczaka, czyli raczej o Henryka Goldszmita, to tym bardziej warto jest zgłębić jego życie i doświadczenia, by być lepszym pedagogiem, ale też przede wszystkim lepszym człowiekiem – dodała.

Współpraca Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zalutyniu z Akademią Bialską układa się bardzo dobrze. Często ze studentami prowadzimy wymianę, oni przyjeżdżają do nas na praktyki, a my przyjeżdżamy do nich na różne okazje, np. z naszymi kiermaszami lub tak jak dzisiaj z naszym teatrzykiem „Konik na Biegunach”. Aktorstwo jest jest dobrą formą terapii. Oparta jest na kreatywności dzieci i bardzo im służy, a teatrzyk „Konik na Biegunach” odnosi wiele sukcesów – powiedziała dyrektor SOSW w Zalutyniu Bożena Guz.

W trakcie wydarzenia uczestnicy przenieśli się do niezwykłego świata, w którym godność drugiego człowieka i jego podmiotowość jest niepodważalna, wyjątkowa, prawdziwa.

Wszystkie nasze wykłady, które oferuje Akademia Bialska mogą poszerzać wiedzę. Część z tego dowiemy się na zajęciach, ale nie cała wiedza może być przekazana w ten sposób, ponieważ mamy na to ograniczony czas. W związku z tym zachęcamy do udziału w naszych wydarzeniach – podsumowała mgr Sienkiewicz.

 

materiał: Radio Biper
zdjęcia: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Zalutyniu
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Jan Kowalski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama