Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Województwo: Studenckie Stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego. Wśród 298 stypendystów 18 to studenci Akademii Bialskiej i AWF Biała Podlaska (galeria)

Dziś w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Marcin Szewczak wręczył 298 osobom Studenckie Stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego. Jest to forma wyróżnienia uzdolnionych młodych ludzi zamieszkujących lub studiujących w naszym województwie. Łącznie na ten cel przeznaczono z budżetu Województwa Lubelskiego kwotę w wysokości ponad 797 tysięcy złotych.

Stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego są przyznawane od listopada 2007 r. W obecnej edycji wpłynęło 480 wniosków o przyznanie stypendiów studenckich, a po ich weryfikacji przyznanych zostało 298 stypendiów najlepszym studentom szkół wyższych w naszym kraju.

Tegoroczni stypendyści kształcą się na 18 uczelniach w Polsce:

1) Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej – 101
2) Uniwersytet Medyczny w Lublinie – 100
3) Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie – 40
4) Politechnika Lubelska – 12
5) Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II – 10
6) Akademia Bialska im. Jana Pawła II – 8
7) AWF Filia w Białej Podlaskiej – 8
8) Politechnika Warszawska – 3
9) Uniwersytet Rzeszowski – 3
10) Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie – 2
11) Lubelska Akademia WSEI – 2
12) Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie – 2
13) Uniwersytet Jagielloński – 2
14) Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie – 1
15) Politechnika Białostocka – 1
16) Politechnika Rzeszowska – 1
17) Uniwersytet Warszawski – 1
18) Warszawski Uniwersytet Medyczny – 1

Jednym z ważnych działań Samorządu Województwa Lubelskiego jest wspieranie uzdolnionej młodzieży, która jest wizytówką naszego regionu. Jesteśmy z Was dumni i wierzymy, że dzięki temu stypendium będziecie mogli nadal rozwijać swoje pasje naukowe czy badawcze – mówił Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Marcin Szewczak.

Stypendyści nie tylko osiągnęli wysokie wyniki w nauce, ale też wykazali się osiągnięciami w aktywnościach, takich jak m.in. praca w kołach naukowych, praca naukowo-badawcza, studia równoległe na dodatkowym kierunku studiów, publikacje naukowe, czynny udział w konferencjach naukowych, jak również osiągnięcia edukacyjne, artystyczne lub sportowe. Wysokość stypendium wynosi 450 zł brutto miesięcznie i przyznane jest na okres do 6 miesięcy, tj. od stycznia do czerwca 2024 r.

Od 2022 r. funkcjonują nowe kryteria przyznawania stypendiów. Potrzeba zmiany w konstrukcji systemu stypendialnego podyktowana była zamiarem większego docenienia osób studiujących kierunki tzw. ścisłe, techniczne, medyczne itd. Dzięki temu stypendium mają szansę pobierać młodzi, uzdolnieni ludzie, koncentrujący się na tych dziedzinach wiedzy i gospodarki, na których opierać się ma przyszłość naszego regionu.


materiał: Urząd Marszałkowski w Województwa Lubelskiego
tekst i zdjęcia: Anna Nycz Zespół Prasowy Kancelaria Marszałka Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama