Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Turniej Tymbarku – SP5 Biała Podlaska – zwycięstwo w finale wojewódzkim

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej zdobyli 1 miejsce w finale wojewódzkim tegorocznego turnieju Puchar Tymbarku. Dzięki zwycięstwu znaleźli się w gronie 16 najlepszych ekip z całego kraju. Reprezentując województwo lubelskie będą walczyć w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w Warszawie.

Chłopcy w kategorii do lat 12 zagrali w składzie:

Antoni Błaszczyk, Miłosz Fijałkowski, Jan Furtak, Ksawery Gąsiorowski, Szymon Kołodziejczak, Filip Maksymiuk, Kacper Muchla, Dominik Semeniuk, Mikołaj Supeł, Paweł Zaremba. Opiekun: Tomasz Jakubiec.

W rozgrywkach grupowych zawodnicy z bialskiej „piątki” pokonali drużynę z Janowa Lubelskiego i zremisowali z rywalami z Międzyrzeca. W ćwierćfinale rozgryweks padł bezbramkowy remis z drużyną ze Szkoły nr 5 ze Świdnika. W rzutach karnych lepsi okazali się bialczanie. Półfinał turnieju to pewne zwycięstwo ze Szkołą Podstawową nr 1 z Biłgoraja. Mecz zakończył się wynikiem 6:0. Finał rozstrzygnęły rzuty karne. W meczu z ekipą SP2 Czarno-Zieloni z Łęcznej w podstawowym czasie gry było 1:1. Ponownie w rzutach karnych, gdzie było potrzebnych 5 serii, bardziej stalowe nerwy mieli bialczanie.

Jan Furtak został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Finał ogólnopolski powiat bialski będą reprezentowały także dziewczyny z klubu Jedynka Terespol, które wygrały rozgrywki w kategorii u12.

W kategorii do lat 10 do Warszawy pojadą dziewczyny ze Szkoły Podstawowej w Stoczku Łukowskim, a awans wśród chłopców wywalczyła ekipa SMS Świdnik.

materiał: Szkoły Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Tomasz Furtak Szkoły Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama